Нега и убавина

Нега и убавина

Започнете го денот со чаша топла вода и банана

Бананата е богата со минерали, витамини, влакна и други хранливи состојки и е вистинска енергетска бомба за нашиот организам, бидејќи ја дава сета потреба енергија за вршење на секојдневните активности. […]

Нега и убавина

Вежби кои треба да ги правите секој ден ако работите од дома

Активноста е важна за да останете здрави додека сте во изолација. Телото мора да се раздвижи, да биде активно за да се задржи силата и флексибилноста, особено ако работите од […]

Видео Нега и убавина

Тренинг во домашни услови: 20 минути вежбање за затегнато тело

Без изговори! Тоа е мотото на фитнес инструкторката Памела Реиф која нагласува дека за вежбање ви треба само добра волја. Доказ за тоа се нејзините видеа со инструкции за вежбање […]

Нега и убавина

ДАЛИ СЕ ОПАСНИ ЦИСТИТЕ НА ЈАЈНИЦИТЕ?

ДАЛИ СЕ ОПАСНИ ЦИСТИТЕ НА ЈАЈНИЦИТЕ? Во текот на животот жените често се среќаваат со цисти на јајниците кои се јавуваат поради хормонален дисбаланс. Прочитајте повеќе за оваа проблематика, како […]

Нега и убавина

Напиток по кој полудеа тие кои сакаат да ослабат за 15 дена, тајната е во главната состојка

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и ги топи маснотиите на критичните […]

Нега и убавина

30 минутен тренинг со Памела Рајф за цврсти нозе и обликуван задник

За овие вежби нема да ви биде потребна дополнителна опрема или скапи справи за вежбање. Фитнес инструкторката Памела Рајф подготви програма за почетници со која со секојдневно вежбање од 30 […]