Нега и убавина

Нега и убавина

Постигнете МАКСИМАЛНО полни усни: Моливчето функционира, но треба да знаете правилно да го користите!

Без разлика на возраста, сите дами ги сакаат, па со различни методи се трудат да постигнат ефект на подебели и поголеми усни.Пробајте некои од следните трикови. Изберете што ви одговара […]

Нега и убавина

Ги одржува забите здрави и ги отстранува БАКТЕРИИТЕ: Направете сами ТЕЧНОСТ за плакнење уста

Грижете се за здравјето на вашите заби и редовно посетувајте стоматологОралната хигиена вклучува, покрај употребата на паста за заби, употреба на течности кои ги отстрануваат бактериите и го освежуваат здивот.Исто […]

Нега и убавина

5 СОВЕТИ ЗА НЕГА НА ДЕКОЛТЕТО: Повторно е во (модниот) фокус оваа сезона!

Иако кожата на лицето е поцврста и поотпорна од онаа на вратот и деколтето, често добива многу поголемо внимание, што не е чудно бидејќи е најекспонирана. Но, со овогодинешните модни […]

Нега и убавина

Со оваа ДИЕТА СО КРАСТАВИЦИ се е можно: За 7 дена ќе ослабнете исто толку килограми?

Краставицата содржи хранливи материи како што се витамините Ц, Е и Б, калциум, магнезиум, цинк, а има и детоксикациски својства.Ако редовно консумирате краставица, таа ќе ви помогне да го исчистите […]

Нега и убавина

Велат дека се губат 6 килограми во 7 дена: Што е компир диетата и кои се нејзините правила?

Една од најпопуларните диети во светот со години е т.н Диета со компир, за која многумина велат дека им помогнала да ослабат за кратко време: дури шест за една недела. […]

Нега и убавина

КАКО ОСТАНУВААТ ФИТ БРИТАНСКИТЕ ВОЈВОТКИ: Кога е во прашање вежбањето, дали сте тим Меган или Кејт?

Сите ние се трудиме да носиме поздрави одлуки и да го избереме вистинскиот стил на вежбање во кој ќе истраеме, а можеби и ќе уживаме. Сепак, постојат многу начини да […]