Нега и убавина

Нега и убавина

Исфрлете ги токсините од телото на ПРИРОДЕН НАЧИН: Потопете ги СТАПАЛАТА во вода

Нашето тело е полно со токсини и бактерии кои треба одвреме-навреме да ги елиминираме, во спротивно ќе почнат да предизвикуваат разни здравствени проблеми и сериозни болести.Еден од најдобрите методи за […]

Нега и убавина

Виолетов рај – смуди што го чисти телото од лоши бактерии

„Виолетов рај“ е смуди што ќе ви помогне да ја намалите киселоста и да го исчистите телото од лошите бактерии.Ова смуди од сирови состојки се препорачува да се испие навечер […]

Нега и убавина

Диетата со краставица стана популарна токму поради ОДЛИЧНИТЕ резултати што ги дава

Редовното консумирање на краставица ќе ви помогне да го исчистите организмот од отрови, да го прочистите дигестивниот тракт и да го забрзате метаболизмот.Краставицата е моќен диуретик која помага при отстранувањето […]

Нега и убавина

Овие трикови за убавина со сода бикарбона секоја дама треба да ги знае

Содата, освен што има широка употреба во домаќинствата, може да биде и одлична состојка за убавина. Достапна е, не е опасна по здравје, а воедно е многу евтина.Еве неколку едноставни […]

Нега и убавина

Постигнете МАКСИМАЛНО полни усни: Моливчето функционира, но треба да знаете правилно да го користите!

Без разлика на возраста, сите дами ги сакаат, па со различни методи се трудат да постигнат ефект на подебели и поголеми усни.Пробајте некои од следните трикови. Изберете што ви одговара […]

Нега и убавина

Ги одржува забите здрави и ги отстранува БАКТЕРИИТЕ: Направете сами ТЕЧНОСТ за плакнење уста

Грижете се за здравјето на вашите заби и редовно посетувајте стоматологОралната хигиена вклучува, покрај употребата на паста за заби, употреба на течности кои ги отстрануваат бактериите и го освежуваат здивот.Исто […]

Нега и убавина

5 СОВЕТИ ЗА НЕГА НА ДЕКОЛТЕТО: Повторно е во (модниот) фокус оваа сезона!

Иако кожата на лицето е поцврста и поотпорна од онаа на вратот и деколтето, често добива многу поголемо внимание, што не е чудно бидејќи е најекспонирана. Но, со овогодинешните модни […]