Нега и убавина

Нега и убавина

Време е за детокс: Направете си еликсир од ѓумбир

Започнете го денот со освежителен пијалак, кој ќе ви даде енергија за новите предизвици што ви претстојат.Топла вода, лимон и ѓумбир се совршена комбинација за детоксикација на телото. Лимонот е […]

Нега и убавина

Ниту теретана, ниту ригорозни диети: 3 ефтини пијалоци кои супербрзо ги топат килограмите

Секој сака да оди на море со рамен стомак, но и покрај сите желби, понекогаш недостатокот на време, мотивација и пари може да застане на патот на извајана фигура. Но, […]

Нега и убавина

ЛИСТОТ ОД КИСЕЛА ЗЕЛКА Е НАЈДОБРА МАСКА ЗА ЛИЦЕ

Маската од кисела зелка го храни вашето лице со важни хранливи материи, така што станува поеластично, помеко и помазноКиселата зелка е полна со витамини и минерали, но признајте дека никогаш […]

Нега и убавина

Пролетно чистење на кожата: Едноставна домашна маска за лице

Денес сѐ попопуларни се природните рецепти што може едноставно да ги припремите дома, без додадени штетни хемикалии. За оваа маска потребни ви се само мед и лимон.Најпрво, измијте го лицето […]

Нега и убавина

Зошто козметичките производи НИКАКО не смееме да ги чуваме во бањата

Иако повеќето од нашите козметички производи, без разлика дали се препарати или декоративни, ги чуваме во бањата, ова не е најдобро место за такво нешто.Дематологот Кимберли Хјум вели дека бањата […]

Нега и убавина

10-минутни утрински вежби за секојдневно истегнување

Едноставна рутина за секојдневно будење на телото и умот.Овој утрински тренинг за растегнување е идеален за почетници, а истиот ќе ви помогне да се расоните, да ја подобрите енергијата во […]

Нега и убавина

Ова е здрав појадок: Подгответе го вечерва, а од утре ќе почнете да слабеете

Веќе сте пробале неколку диети, но тие се безуспешни? Имате бавен метаболизам, а најголема желба ви е да ослабнете?Тогаш треба да го пробате овој рецепт. Овој појадок изобилува со витамини […]