Нега и убавина

Нега и убавина

Пролетен детокс напиток од 4 состојки: Исчистете го организмот од наталожените токсини

И покрај пролетниот умор, имате желба да бидете физички активни и да направите нешто за своето здравје, а пред сè да ги исфрлите сите токсини и наслаги од калоричната храна […]

Нега и убавина

ОТСТРАНЕТЕ ГО НЕПРИЈАТНИОТ МИРИС ОД ОБУВКИТЕ! Овие 3 трикови ќе ви помогнат во тоа!

Непријатниот мирис на обувките доаѓа од бактериите кои се намножиле во нив, па затоа најдобар начин да го неутрализирате е да ги елиминирате бактериите.Постојат многу трикови кои можат да ви […]

Нега и убавина

Се мачка навечер – а до сабајлето рацете се препородени: Домашен третман за кутикули

Убавите и негувани раце често се првото нешто што го забележуваме кога разговараме со некого, а ќе признаете, првиот впечаток е многу важен. За да ви бидат негувани рацете, не […]

Нега и убавина

Утрински вежби кои ги согоруваат калориите како од шега: Седум минути пеколен домашен тренинг

Доколку планирате да ги затегнете мускулите и да се ослободите од масните наслаги на вашето тело, тогаш имате сериозна работа пред вас.Ви предлагаме сет на вежби во траење од 7 […]

Нега и убавина

Овој трик ја отстранува болката во нозете за неколку минути: Спречете ги последиците од носење потпетици!

Долготрајното носење високи потпетици може да има последици на стапалата и потколениците. Сепак, оваа честа и непријатна болка може значително да се намали со една едноставна вежба, еве која.Анатомијата на […]

Нега и убавина

КОСАТА ВИ Е БЕЗЖИВОТНА И БЕЗ СЈАЈ Зелениот чај ќе ја врати во живот

Благодарение на неговите антиоксидантни својства, ги штити фоликулите на влакнатаНа косата понекогаш и е потребна поинтензивна нега.А еден од првите знаци дека треба да и посветите повеќе внимание е губењето […]

Нега и убавина

8 состојки за нега на коса кои ги имате и дома!

Дали знаевте дека не мора секогаш да користите скапи козметички производи за да имате здрава коса? Понекогаш доволно е да користите неколку природни состојки кои ги имате и дома, доволно […]