Магазин

Живот

Што е поздраво: Оброк со кафеав или бел ориз?

Малкумина го имаат разграничено консумирањето на овие две состојки. Јадат како кафеав, така и бел ориз. Повеќето луѓе не гледаат значајна разлика помеѓу белиот и кафеавиот ориз. Ви ги открваме […]

Живот

Само со овој производ треба да можете да ја отстраните мувлата од детската соба

Мувлата на sидовите и таванот се појавува не само во запуштените простории, туку и во куќите чии сопственици внимателно се грижат за нивната чистота. Вдишувањето на штетни микрочестички доведува до […]

Нега и убавина

Обожувате тестенини? Со овој трик драстично намалете ги калориите

Повеќето калории во вашата дневната исхрана доаѓаат од јаглехидратите, а со овој трик драстично ќе ги намалите калориите што доаѓаат од вашите омилени тестенини и тоа може да ви помогне […]

Сцена

Џенифер Анистон откри урнебесен трик како успеала да не го истутка фустанот

Доделувањето на наградите САГ го обележа и фустанот на Џенифер Анистон кој „сокри сè и не сокри ништо“, но и хемијата која, изгледа, сè уште постои помеѓу неа и Бред […]

Живот

Турција воведува такса за престој, еве за колку ќе поскапат аранжманите

Аранжманите за Турција претстојното лето ќе бидат поскапи за 20 до 30 евра по лице, бидејќи земјата од април воведува такса за престој за странски туристи. Таксите ќе се наплаќаат […]

Сцена

Од што е болен Стинг? Нови откажувања на концерти

По откажувањето на концертот во Белгија, Стинг поради лошото здравје одложи уште еден концерт, овојпат во Минхен, Германија. Тој ги следи советите на лекарите да паузира со настапи, поради тоа […]

Нега и убавина

Како да ја заштитиме кожата во деновите кога загаденоста на воздухот е превисока?

Според светската здравствена организација (СЗО) 22% од луѓето ширум светот живеат во градови кои не ги исполнуваат стандардите за квалитет на воздухот на СЗО. Човечките активности што доведуваат до загадување […]

Нега и убавина

Рецепт: Зачин што ги брише подочниците, а сите го имаме дома

Куркумата најчесто се користи во исхраната, но може да биде одлична помош во борбата против подочниците кои се вистински кошмар и за мажите и за жените. Иако куркумата главно се […]

Сцена

Фановите едногласни: Еве Цеца од кого ја наследила убавината, но и талентот за музика

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ речиси ретко објавува фотографии од своите родители на кои е многу горда. Имено јавноста на свадбата на Вељко можеше во целост да ги запознае мајката и […]