Магазин

Љубов и секс

Женски коментари од кои им се крева косата на мажите

Мажите се доста чувствителни за одредени прашања кои ги поставуваат жените. Дури и кога станува збор за некаква шега, мажите може да ја сфатат буквално, бидејќи темата на шегата не […]

Љубов и секс

4 чудни особини на кои паѓаат жените

Додека машките паѓаат на девојки со совршени облини, долги коси, витка линија и мека кожа, критериумите на жените се сепак малку поразлични. Индекс на телесна маса Истражувањата покажале како складната […]

Сцена

Софија Вергара „се удави“ во цела торта

Колимбијката, која е позната по своите раскошни облини, уживаше јадејќи ја слатката торта во ресторант во Лос Анџелес, ноќ пред доделувањето на Златните глобуси. „Се спремам за Златниот глобус“, напиша […]

Сцена

Каде е Ерзана – ноќната кралица на македонската музичка сцена

Со бум албумот „Без зборови“, Ерзана направи еволуција на македонската музичка сцена, при крајот на деведесетите години и денес важи за едно од најквалитетните музички имиња во историјата на музиката […]

Сцена

Адел и Афлек изненадување на златниот глобус

Адел стигна до златен глобус преку Џејмс Бонд, додека Бен Афлек направи вистински повраток на годинешниот златен глобус. Британската поп-ѕвезда и ко-автор Пол Епворт ја доби наградата за најдобра песна, […]

Сцена

Маријан Стојановски не остави ненаситни, каде е тој денес?

 Нема Македонец кој не се сеќава на Маријан Стојановки и неговите познати песни „Ненаситен“, „Подарок “, „Срце ќе ти украдам“ и други. Хитот “Роденден“ уште се пее на скоро секоја […]

Сцена

Сека Алексиќ со нов изглед

Популарната пејачка Сека Алексиќ од кога е на турнеа во Австралија, секој ден објавува нови фотографии и изгледа се подобро и подобро. Се приметува дека таа изгубила неколку килограми и […]