Магазин

Мода

Кара Делевингне на насловна на „Пластик Дримс“ со величенствениот Карл Лагерфилд!

Нели е ова една од најдобрите насловни страници некогаш? Кара Делевингне е младата британска манекенка која го освои модниот свет со својата лукавост и густи веѓи, и која досега носела […]

Сцена

Џенифер Анистон планира да посвои дете

Познатата глумица Џенифер Анистон повторно е актуена во медиумите заради информацијата дека со пријателката Шарлиз Терон разговарала за посвојување на дете. „Џенифер сериозно размислува за посвојување какo алтернативно решение, но […]

Љубов и секс

Може ли генетиката да влијае врз среќата во љубовта?

Може, тврдат најновите истражувања. Научниците открија ген кај жените кој влијае на способноста да се поврзат со партнерот. Шведски научници открија нова причина за раскинување на врска – се наоѓа […]

Сцена

Тајгер Вудс и Линдзи Вон: „Да, заедно сме!“

Иако целиот свет тоа го знаеше, двајцата спортисти сега и официјално ја потврдија својата врска. Најпознатиот голфер на планетата на својот сајт објавил кратко соопштение во кое ја потврди врската […]

Сцена

Гавазова ќе ја освојува Турција

Популарната македонска пејачка Сузана Гавазова вечерва ќе биде гостинка на Турската национална телевизија, во најпопуларното шоу „Бир аваз“.  Заводливата Гавазова во Турција замина вчера заедно со менаџерот Адил Алуш, задолжен […]

Сцена

Нивес: На „Максимир“ ќе ја бодрам репрезентацијата на Србија

Хрватската старлета Нивес Целзиус изнанадувачки најави дека ќе навива за Србија на мечот со Хрватска коj се игра на „Максимир“. И покрај тоа што е сопруга на  Хрватскиот фудбалер Дино […]

Сцена

Елена Ристевска и Тодор Стефанов во заедничка соработка за неговата нова песна

Младиот македонски пејач, Тодор Стефанов ја издаде и својата трета песна.  Како што кажува самиот, композицијата е негова, текстото го работел заедно со познатата македонска пејачка Елена Ристевска, а аранжманот […]