Магазин

Избор на уредникот

Хамбургерите си одат во историјата, Мек доналдс со нов вегетаријански ресторан

Популарниот бренд Meкдоналдс како ланец на брза храна реши да ја смени стратегијата и да го прошири пазарот, па така следната година планира да отвори ресторан во кој ќе се […]

Избор на уредникот

Интерактивните надгробни плочи го раскажуваат животот на покојникот

Кусо сиже од живото на милиот покојник вдлабено во мермер е работа на минатото, се појавила интерактивни надгробни плочи. Една погребална компанија од местото Пули во јужна Англија во надгробната […]

Избор на уредникот

Стриптиз бар тврди дека се занимава со уметност

Сопственици на стриптиз клуб во близина на градот Олбени во американската сојузна држава Њујорк, сметаат дека треба да бидат изземени од плаќањето данок, бидејќи според законот „претставите со драмска и […]

Избор на уредникот

Кели Брук ќе се појави на октомвриската насловна страна на FHM

  Моделката и актерка Кели Брук, ќе се појави на насловната страна на FHMво октомври. Сигурни сме дека голем дел од нејзините фанови ќе бидат задоволни со нејзиното појавување на […]

Филм

Актерите се стари 507 години

 Учесниците во второто продолжение на франшизата The Expendables се стари 507 години. На интернет се појави нивна заедничка фотографија со нивната моментална возраст. Простото собирање на годините даде резултат поголем […]

Филм

Актерите се стари 502 години!

Учесниците во второто продолжение на франшизата The Expendables се стари 502 години. На интернет се појави нивна заедничка фотографија со нивната моментална возраст. Простото собирање на годините даде резултат поголем од […]

Филм

Russel Crowe реши да не се бања

Russel Crowe реши да не се бања додека трае снимањето на филмот „Noah“. Тој ја глуми главната улога во овој филм, односно неговото име во филмот е исто со насловното. […]