Магазин

Мода

Романтични дезени на вашите нокти за денот на вљубените

Како брзо и едноставно да ги обоите вашите нокти во романтични дезени. Погледнете го видеото.Како брзо и едноставно да ги обоите вашите нокти во романтични дезени. Погледнете го видеото.

Љубов и секс

Цигари или љубов: Шест начини да ги оставите цигарите

Страствените пушачи често се врзуваат за личности кои се целосно различни од нив, барем кога се во прашање цигарите. Токму чадот од цигарите може да претставува огромен проблем во врската. […]

Љубов и секс

Паровите кои заедно пијат помалку се разведуваат

Според истражувањето кое е  спроведено во Норвешка врз 20.000 парови,  дојдено  е до заклучок дека паровите кои заедно конзумираат алкохол многу помалку се разведуваат во однос на другите парови. Но […]

Сцена

“Компјутерскиот трапавко“ кој се бакнуваше со Рафаели доби понуда за порно филм

„Сакаме во нашите филмови просечен фраер и Џеси е одлична личност за тоа. Ќе му овозможиме сцена со која девојка сака, а за своето порнографско деби ќе добие и чек […]

Сцена

CBS донесе строга правила за облекувањето за доделувањето на Греми

Управата на американската телевизиска мрежа CBS од годинашните учесници на доделувањето на престижните музички награди Греми кој ќе се одржи во недела на 10-ти февруари, побара да водат сметка нивните […]

Љубов и секс

Знаете ли која е најдобрата храна за здравјето на вашите гради и вагината?

Сливи и праскиОвие вкусни овошја се полни со антиоксидансите т.н  полифеноли кои ја спречуваат појавата на  ракот на дојката.   ЦитруситеЛимон и портокал ќе направат вашата вагина да мириса подобро.  […]