Магазин

Сцена

Ен Хатавеј со овесна каша до изгледот за ’Клетници’

Холивудската актерка Ен Хатавеј со ригорозна диета кој вклучувал само овесна каша загубила 11 килограми за улогата во мјузиклот „Клетници“. „Бев целосно обземена со тоа, идејата беше да изгледам како […]

Избор на уредникот

Таа има најдобар задник во Аргентина

Белен Франчес е аргетинска манекенка, писателка, глумица и ТВ водителка. Ја нарекуваат „најдобриот задник во Аргентина“ но, судејќи според виденото и останатиот дел од телото не е за фрлање.  Погледнете […]

Сцена

Николина Пишек ќе се венча

Николина Пишек конечно призна дека ќе се венча. После сите шпекулации од српската јавност, Николина Пишек за dnevnik.hr изјави дека Видоје ја запросил пред десетина дена и дека тие наскоро […]

Мода

Безвременски чанти кои никогаш нема да излезат од мода

Ви претставувавме 6 дизајнерски чанти кои низ текот на годините претрпеа многу имитации. Но овие чанти никогаш нема да го изгубат својот шарм и вредност. Инвестирањето во некоја ваква чанта […]

Мода

Марама во косата; неколку начини како да бидете уникатни

Марамите се еден од неопходните и најфлексибилни аксесоари што секоја жена мора да ги поседува.   Една марама може да биде искористена во различни пригоди на различни начини.    Ова […]

Љубов и секс

Неколку трикови за да го возбудите за вечера

Сакате да го зачините сексуалниот живот? Изнесете го на вечера и дадете му дел од себеси. Задевајте го, возбудете го, имајте одлична предигра. Еве неколку секси совети кои со сигурност ќе […]

Љубов и секс

Доживејте оргазам во исто време

Задоволството во креветот е уште поголемо ако го доживеете истовремено со партнерот. Еве како:   Предиграта е најважна Според истражувањето на универзитетот во Тексас, ќе доживеет подобар оргазам ако претходно […]

Љубов и секс

Прв состанок – местото на кое ќе ве одведе ги открива неговите намери

  Зарем немате некогаш помислено дека местото на кое вашиот потенцијален партнер би ви ја договорил вашата прва роматнична средба, би бил еден од начините да процените каква личност е […]