Магазин

Сцена

Цеца повторно на суд

Цеца овој пат ја тужи Воислав Ѓурковиќ кој ја обвинува пејачката за долг од 116,000 евра, а пејачката го оспорува долгот тврдејќи дека парите ги позајмил сега веќе нејзиниот покоен […]

Сцена

Какво тело, каков фустан; За ова треба навистина да имаш храброст

  Хајди Клум не остави многу на фантазијата со нејзиното појавување на црвениот тепих вчера на MTV EMA наградите.    Фактот што овогодинешните MTV EMA награди беа одржани во нејзината […]

Мода

Бекам за H&M (видео)

Познатиот британски срцекршач, фудбалерот Дејвид Бекам, се појави во уште една реклама. Овој пат станува збор за нова колекција на компанијата H&M, со која тој почна да соработува минатата година. […]

Сцена

Twilight лудило во Лос Анџелес

Овој понеделник во Лос Анџелес ќе биде одржана премиерата на последниот дел од сагата Twilight која одбележа една цела генерација.   Од таа причина пред Nokia Theatre деновиве масовно се […]

Љубов и секс

Посрамежливите се подобри љубовници

Научниците од калифорнискиот Универзитет Бeркли тврдат дека лицата кои лесно се засрамуваат се идеални партнери бидејќи тие лица се подоверливи, пољубезни и посклони кон моногамија… Во истражувањето учествувале 60 студенти […]

Сцена

Пол Макартни и неговиот хелихоптер за влакно ја избегнаа смртта

Пол Макартни и неговата сопруга Ненси Шевал летајќи со својот приватен хеликоптер “Er Harodsa”, за влакно ја избегнаа нивната смрт. Пилотот губејќи ја контролата на летот, поради лошите временски услови […]

Мода

Фасцинантни парчиња накит

Нема жена која не би била привлечена од магијата и убавината на овие совршено гламурозни парчиња накит. Сон на секоја жена да има барем едно вакво парче во својата колекција […]