Магазин

Сцена

Ноне добива конкуренција, се враќа Здравкица

Со емисијата “Мојата свадба” водителката Здравкица Билбиловска се враќа на македонските телевизии. Емисијата е од забавен карактер и ќе се емитува на локалните телевизии. Исто така се очекува и враќањето […]

Сцена

Фото: Сораја не се врзува во кола – не и ги собира градите

Српската стралета, позната по совршеното тело, позираше откопчана до стомак позади воланот на својот автомобил. Српските медиуми ја пренесоа оваа вест, коментирајќи дека таа го крши законот, бидејќи во Србија, […]

Сцена

Боб Марли – Луѓето кои ти го превртуваат животот наопаку

Роберт Марли или познат како Боб Марли, пејач, текстописец и гитарист од Јамајка. Најпознат изведувач на реге музика, познат по популаризацијата на овој жанр. Ви пренесуваме еден негов текст, во негова чест, […]

Сцена

Вилијам и Кејт на романтично патување на Карибите

Пред  да го добијат своето прво дете, принцот Вилијам и принцезата Кејт  одлучија да отпатуваат на Карипските острови.   Вилата која што кралскиот пар ја изнајми чини 30.000 долари неделно. […]

Сцена

Whitesnake на 14 јуни во Белград

Великаните на рок музиката познатите Whitesnake, две години после заедничкиот концерт со Judas Priest, се враќаат во Белград на 14 јуни. Овој пат концертот ќе се одржи на отворено на […]

Сцена

 Селма Блаир во “војна” со папараците

После медиумската пресметка заради лошите фотографии, американската глумица  Селма Блаир се труди да избегне блиска средба со фотографите. Дека таа сеуште е во “војна”  со нив покажува и новата фотографија […]

Сцена

Whitesnake на 14 јуни во Белград

Великаните на рок музиката познатите Whitesnake , две години после заедничкиот концерт со Judas Priest,се враќаатво Белград на 14 јуни. Овој пат концертот ќе се одржи на отворено на Калимегдан […]

Избор на уредникот

Напади врз Македонија од страна на Бугарите и Грците

На Резолуцијата за Република Македонија што треба да ја донесе Европскиот парламент во април годинава, и се заканува канонада од бугарско-грчки амандмани, јавува дописник од МИА за Брисел. Гркинките Елени […]

Сцена

Можеби облечена? – Сандра Африка: Спремам издание во кое ме немате видено

Атрактивната српска пејачка Сандра Африка, позната по разголените фотографии на твитер, припрема нешто големо за својата публика.  „Наскоро нова песна, нов спот и издание во кое сигурно ме немате видено до […]