Магазин

Мода

Zara фустани за оваа сезона

Пред нас е долга и ладна зима. Стоплете се во прекрасните памучни фустани што Зара ги нуди за оваа сезона. Оваа зима преовладуваат темни бои, кои можете да ги разиграте […]

Мода

Реклама со Натали Портман за Dior забранета

Рекламата за новата маскара на Диор, во која се појавува Натали Портман е забранета поради тоа што надлежните сметаат дека жените ќе добијат погрешна претстава за можностите на маскарата.  Рекламата […]

Избор на уредникот

Спремни за маскенбал: Ким ќе биде тигрица, а мама Кардашијан супер-жена

Иако до традиционалниот маскенбал за Ноќта на вештерќите има уште време, Ким Кардашијан веќе е спремна со нов костим. Ким купи костум секси тигрица со кој ги истакна своите гради. Но, […]

Избор на уредникот

Зошто Мурињо секогаш седи на седиштето 10Д?

На секое патување на Реал Мадрид, португалскиот стратег Жозе Мурињо седи само на едно исто седише. Ова е дел од неговите мини ритуали. Шпанска „Марка“ пренесува дека оваа комбинација на […]

Љубов и секс

Не брзајте со сексот, тие кои што покасно ја губат невиноста имаат повеќе среќа

Сигурно не сте помислиле на ова, но се почесто се потврдува дека оние луѓе кои подоцна ја губат невиноста имаат повеќе среќа во животот. Иако денес во склоп со модерното […]

Избор на уредникот

Синди ново лице на македонската музичка сцена

Девојката од Шведска со Македонско потекло Синди, ја промовираше својата нова песна. Зад оваа млада пеачка стои искусен тим кој е предводен од Кристина Арнаудова како текстописец,Робер Билбилов музика и […]