Магазин

Сцена

Јелена Карлеуша бесно ги опцу новинарите

Познатата пејачка Јелена Карлеуша откако немаше концерт каков што замислуваше, ги критикуваше новинарите и е бесна на нив поради тоа што тие известија дека нејзиниот концерт е вистински дебакл. На […]

Живот

Стресот ја оштетува спермата и влијае врз психата на детето!

Истражувачите откриваат дека анксиозноста или депресијата во возрасните години, тинејџерските па дури и во детските години можат да имаат голема улога на генетската промена на машката сперма. Повеќе на ТЗМ.МКИстражувачите […]

Сцена

Откријте дали сте идеален маж за Цеца!

Фолк пејачката Светлана Цеца Режнатовиќ открива какви се адути треба да поседува нејзиниот идеален маж. Повеќе на ТЗМ.МКФолк пејачката Светлана Цеца Режнатовиќ открива какви се адути треба да поседува нејз

Сцена

Еден од најубавите машки од Холивуд повторно се жени!

Мила Кунис и славниот холивудски заводник, Аштон Качер после повеќе од една година врска планираат свадба. Парот планира венчавка оваа есен. Повеќе на ТЗМ.МКМила Кунис и славниот холивудски заводник, Аштон […]

Сцена

Фото:Девојката која го „грабна“ Крис од Ријана

Музичарот Крис Браун после расинкувањето со Ријана започна врска со младата 25 годишна манекенка Каруче Тран, која бргу сана интересна за медиумите зошто за нејзиното минато малку се знае. Таа […]