Магазин

Сцена

Фото:Кристијано Роналдо се сунча на јахта со својот пријател

Ѕвездата на Реал Мадрид моментално се одмара во Мајами на Флорида каде отшол со друштво. Кристијано Роналдо веќе неколку дена поминува на луксузна јахта, а една од секојдневните активности на […]

Љубов и секс

Жените ги уценуваат партнерите со секс!

Студија во Велика Британија открива дека 2/3 од претставничките на понежниот пол го користат сексот како награда за партнерот, ако ги исполнат соодветните “услови”. Активностите на дамите потсетува малку на дресер на […]

Живот

Пет најлоши оброци кои не треба да ги консумирате пред и за време на патувањето со авион

  Тајната на доброто патување со авион е нашата диета, односно исхрана пред и за време на летот. Постои храна која во никој случај не треба да ја конзумирате пред […]

Живот

Диета за секој ден

Диетите не треба да ги сфатиме како начин на исхрана само во одредени периоди, туку најдобро е да ги усвоиме како нормална исхрана во секојдневниот живот. Погледнете една едноставна, но […]

Сцена

Духот на Мајкл Џексон сведочеше за неговата смрт!

Судењето за убиството на кралот на поп музиката Мајкл Џексон доби неверојатен пресврт откако судијата реши да го прифати сведочењето на неговиот дух.  Бренда Ричи поранешната сопруга на музичарот Лајонел […]