Магазин

Љубов и секс

Што НЕ треба да правите во вашата врска

Сигурно на сите добро ви е познато ова сценарио: запознавате најдобра девојка на светот, онаква каква што отсекогаш сте посакувале. По интензивно флертување ù го барате бројот на телефон. Секако дека […]

Мода

Фризури на стариот Холивуд

Модата е едно од нештата кадешто секогаш ќе ја имаме приликата да видиме нешто што било најбарано, најносено, наприменувано, да биде повторно за само неколку повеќе или помалку години повторно […]

Сцена

Анџелина Џоли си одбра венчаница

Венчавката на оваа бранџелинска двојка беше мета на светските медиуми, прво беше закажана па откажана. До неодамна беше најчитаната и најслушана вест низ медиумите дека наводно секогаш привлечниот Бред Пит […]

Мода

Најубавите фустани на славните за оваа недела

Изминатата недела се случија многу светски настани, како премиерата на новиот Џејмс Бонд филм – Skyfall или Hollywood Film Award Gala. На нив секако присуствуаваа прекрасните холивудски ѕвезди. Погледнете ги […]

Љубов и секс

Маратонски секс

Еве неколку совети како да го продолжите траењето на сексуалниот однос со партнерот во кој и двајцата ќе уживате. Со маратонскиот секс несомнено потешко им е на мажите, затоа шо […]