Магазин

Избор на уредникот

Откриена е тајната за совршената фигура на поп дивата: Џенифер Лопез носи корсет

На совршената фигура на Џенифер Лопез, сепак, и е потребна мала подршка. На фотографиите кои се појавија по настапот на нејзиниот последен концерт, може да се забележи дека пејачката носи […]

Избор на уредникот

Тајра Бенкс снима емисија за својот живот

Некогашниот модел Тајра Бенкс ќе снима емисија за својот живот, во периодот кога била манекенка. Емисијата ќе се прикажува на „АБЦ“ канал. Во неа ќе се емитуваат деновите  кога беше […]

Филм

Taxi (1998)

Филмот е снимен по сценарио на Luc Besson. Главната улога ја игра Samy Naceri, кој во филмот се вика Daniel. Од такси возач почнува да работи за полицијата и откривањето […]