Сцена

Сцена

Артима е најмладата и најубавата пратеничка во новиот Парламент

23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива е најмладата народна избраничка. За неа многумина велат дека е вистинска убавица и дека буквално […]

Сцена

Неочекувано! Кралското семејство повторно попушти кон Меган Маркл, упатени честитики за нејзиниот 39-ти роденден

Меган Маркл денес го слави својот 39-ти роденден. Војвотката од Сасекс моментално живее во Лос Анџелес со нејзиниот сопруг принцот Хари (35) и нивниот син Арчи. Кралицата Елизабета и посакала […]

Сцена

Каролина се одлучи за поинаков продолжен викенд во Македонија, па ја покажа сестрата со која се копии- која од која е поубава

Најпознатата македонска пејачка Каролина Гочева одлично го помина празничниот викенд. Наместо за на плажа, пејачката се одлучи за враќање дома во родната Битола, но и посета на Националниот парк Пелистер […]

Сцена

Љубовната романса на Игор Џамбазов и Илина Арсова „заврши“ со клоца во глава

Македонскиот шоумен и мултиталентиран уметник Игор Џамбазов и врвната планинарка и сестрана спортистка Илина Арсова се во љубовна романса која достигнува кулминација. Жешките летни денови вљубените осаменици решија да ги […]

Сцена

Антониа Гиговска остро возврати на коментарот од Панчко ДНК: Не се срамете од вашето тело, ваше е!

Огромна бура од реакции предизвика Фејсбук статусот на Панчо ДНК, кој ги искритикува жените/девојките за сметка на тоа како изгледаат на плажа во костими за капење. Пејачот веднаш се најде […]

Сцена

Македонската ТВ презентерка објави фотографија со мајка си која наполни 66 години

ТВ-презентерката и поранешна официјална македонска убавица, Татјана Стојановска денеска на својот профил на Фејсбук објави фотографија од мајка си. Имено нејзината мајка Катерина денеска полни 66 години, а Татјана по […]

Сцена

Карлеуша на плажа, совршенство без маана и без целулит- фотошоп или не, проценете сами

Музичката ѕвезда Јелена Карлеуша жешките летни денови ги поминува на егзотична дестинација во Турција, и секој ден своите следбеници ги чести со жешки фотографии. Карлеуша не крие со какви атрибути […]

Сцена

Српската пејачка Романа излезе од затвор во Австралија и чека депортација за Србија

Српската пејачка Романа излезе од затвор во Австралија и чека депортација за Србија Таа со својот дечко беше уапсена затоа што фалсификувале дваесетина картици местејки читачи на разни банкомати и […]

Сцена

ЦАР: Има по 12 девојки во кревет, а на сопругата и се допаѓа тоа

Траверс Бeјнон, Австралиец, со текот на годините стана познат како Кендимен, но стана и пример за мажи кои фантазираат да живеат како него. Покрај тоа што е поранешен американски фудбалер […]

Сцена

Луна и Марко разменуваат нежности на базен: „Животот е преубав“

Луна Џогани на својот Инстаграм „стори“ објави видео во кое си разменуваат нежности на базен со момчето Марко Миљковиќ. Тие не ја открија дестинацијата каде што се наоѓаат, но со […]

Сцена

Ана Николиќ ги прекрсти нозете- под нив не носеше гаќички, но мислеше дека никој нема да го забележи тоа

Српската пејачка Ана Николиќ не престанува да е во центарот на вниманието откако го смени својот имиџ. Особено по драстичниот ослабен изглед, следуваше уште поголем шок и трансформација за нејзиното […]