Сцена

Сцена

На него останаа само коските: Лазиќ откако ослабе, сега мака мачи да се здебели- пејачот го мачи и уште поголем проблем по операцијата!

Пејачот Дарко Лазиќ со години водеше битка со вишокот на килограмите. Пејачот имено до пред неодамна имаше 162 килограми, а сега има само 88 килограми, а додека сите мислат дека […]

Сцена

ШОК! ОТКРИЕНА тајна врска: По освојувањето на пехарот, Јелена ЃОКОВИЌ открива со кого НОВАК има љубовна врска

Дали сте знаеле дека она што го јадете и пиете може да влијае врз дејството на лековите? Треба да разговарате со вашиот лекар за намирниците кои би требало да ги […]

Сцена

Еве што се наоѓа позади луксузната вила на Јелена Карлеуша, пејачката сподели ВИДЕО, прекрасна глетка!

Вистинска семејна оаза! Пејачката Јелена Карлеуша ги отвора вратите на домот само за пријателите и семејството, па освен во дневната соба и некои детали што може да се видат во […]

Сцена

Додека Kарлеуша е во војна со Вељко за покојниот Балашевиќ, Анастасија веднаш се огласи!

Цела Србија, но и регионот жали по смртта на кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ, но не и Веjко Ражнатовиќ. Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ реагираше негативно на бројните збогувања од починатиот музичар. […]

Сцена

Скопје му оддава почит на легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ

Скопје тагува за големата легенда Ѓорѓе Балашевиќ, човек кој не ги познаваше границите и чии песни се чувствуваа исто во Белград, Загреб, Сараево, Љубjана и Скопје… Колку беше важен српскиот […]

Сцена

ИСПОВЕД НА ЅВЕЗДА НА ГРАНД: Како ослабнав 70. килограми!?

Учесничка на тековната сезона на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, Крстиња Тодоровиќ, за кратко време ги освои симпатиите на публиката. Покрај исклучителниот вокал и автентичните изведби на поп-песни, пејачката остана […]

Сцена

Отиде и Балашевиќ, Џеј, Анте Поповски, Данило Коцевски… Тоа беше тоа, се понатаму е плагијат

Отиде и Балашевиќ… Заминаа Џеј и Шабан Бајрамовиќ. Џони Штулиќ, Бајага и Владо Јаневски се се уште тука, ама како да не се, го нема нивниот жив глас. Одамна се […]