Сцена

Сцена

Игор Којиќ потврди: Северина се разведува од сопругот

Српските медиуми веќе некое време „шушкаат“ дека Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ се разведуваат. Овој пат медиумите објавија дека Игор направил нешто што само додава бензин во огнот на […]

Сцена

Никол Кидман открива како ја негува својата кожа – се колне во една состојка

Воопшто не нè чуди што 53-годишната Никол Кидман сериозно се грижи за својата кожа, имајќи го предвид нејзиниот речиси беспрекорен тен. Кидман, ѕвезда на филмовите “Moulen Rouge” и “The Hours” […]

Сцена

По неполн месец од породувањето Сања Николиќ излезе на прва прошетка со синчето

Марко Маринковиќ – Слаткар и неговата сопруга Сања Николиќ на средината на април, поточно на 15.04.2020 година се реализираа во нивната најважна улога – станаа родители на син. Парот за […]

Сцена

Анастасија Ражнатовиќ се огласи по гостувањето на Цеца на „Пинк“: „Срам да ви е“

Во емисијата „Хит твит“ која се емитува на „Пинк“ гости беа Жељко Митровиќ, Чедо Јовановиќ, докторката Дарија Кисиќ Тепавчевиќ и фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ. Иако тема на емисијата беше […]

Сцена

Цеца првпат проговори за апсењето: „Упаднавте во мојата куќа со 150 полицајци, а само требаше да ми се јавите“

Во емисијата „Хит твит“ која се емитува на „Пинк“ гости беа Жељко Митровиќ, Чедо Јовановиќ, докторката Дарија Кисиќ Тепавчевиќ и фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ. Тема во емисијата беше пандемијата […]

Сцена

Меган Маркл е бремена?

Мика Мејер, експерт за деталите на кралското семејство и нивните протоколи, откри интересни предвидувања за второто дете на популарниот пар. Имено, како што пишуваат странските медиумите, Меган и Хари може […]

Сцена

Боса шета низ поле: Анастасија Ражнатовиќ ја објави својата прва балада „Промашена“

По еден ипол месец од објавувањето на песната „Волим те“, Анастасија Ражнатовиќ одлучи да ги израдува фановите со уште една нова песна. Во песната „Промашена“ се зборува за љубовен бродолом […]

Сцена

Саша Поповиќ по корона пандемијата најавува нови правила во „Ѕвездите на Гранд“

Саша Поповиќ по корона пандемијата најавува нови правила во „Ѕвездите на Гранд“. Ова прв го најави рокерот Ѓорѓе Давид, кој е дел од жирито на ова регионално музичко талент шоу […]

Сцена

Кристијан Голубовиќ ја упропасти Луна: „Поминав 137 земји, но ова што таа го прави сум го видел само во бордели“

Кристијан Голубовиќ (50) вели дека е згрозен од однесувањето на Луна и дека тоа што прави го има само во борделите, јавните куќи. „Таа пред милионскиот аудиториум ги става рацете […]

Сцена

Не им се обраќа, дава ниски плати – Како е да се работи за разгалената Џеј Ло?

Џеј Ло можеби е кралица во светот на поп-музиката, но изгледа дека нејзините вработени не го делат ова мислење. На сите им се допаѓаат жестокоста и енергијата на пејачката кога […]

Сцена

Мадона го прележала коронавирусот, не ни знаела дека е болна

Американската пејачка Мадона откри во објавата на Инстаграм дека и самата била заразена со коронавирус, а убедена е дека ја „закачила “ болеста кога гостувала во Париз, во склоп на […]

Сцена

Дневната исхрана на Кортни Кардашијан – Како после 3 деца нема проблем со вишок килограми?

Можеби не води најгламурозен живот од кланот Кардашијан, но дефинитивно е најприродната сестра која и покрај 3 деца успева да изгледа сосема солидно за свои години. Кортни Кардашијан тврди дека […]