Сцена

Сцена

Смути-пијалакот на Меланија Трамп – го намалува апетитот и желбата за благо

Со оглед на тоа што како млада се занимавала со моделство, сосема разбирливо е да има трикови за одржување на витката линија. Од кариерата како модел се откажа пред околу […]

Сцена

Среќен крај: Мајката на Тања и Лидија Кочовски пронајдена жива и здрава!

Невенка Кочовски, мајката на актерката Лидија и пејачката Тања Кочовски во раните утрински часови го напуштила својот дом и не се вратила, при што на социјалните мрежи експресно се рашири […]

Сцена

Дара си го „расипа“ синот: За неговиот 11-ти роденден му купи подарок вреден 150 илјади евра и тоа во време на коронавирус

Фолк пејачката Дара Бубамара за роденденот на нејзиниот син Константин му подарила ни повеќе ни помалку туку стан. Како што пренесуваат српските медиуми пејачката за неговиот 11 роденден капарисала стан […]

Сцена

Нивес Целзиус и преку ден ја посакува онаа работа, што наутро најмногу ја возбудува!

Хрватската пејачка и старлета Нивес Целзиус и додека во карантин, секојдневно напѓа начин како да го привлече вниманието на себе. Утринава, таа на својот Инстаграм профил објави фотографија на која […]

Сцена

Исчезна мајката на Тања и Лидија Кочовски, се бара помош!

Пред само неколку минути, познатата актерка Тања Кочовска на својот профил на Фејсбук објави фотографија од својата мајка Невенка Кочовска, за која како што вели, боледува од алцхајмерова болест. Сестрите […]

Сцена

Пристигнува Жељко Ражнатовиќ: Богдана пред самото породување сподели видео, Цеца наскоро станува баба!

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ Богдана Родиќ а воедно и снаата на фолк пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца вчера влезе во деветтиот месец од бременоста. По тој повод таа сподели и видео […]

Сцена

Еве по колку килограми се здебелија познатите за време на карантин

Денес се укинва вонредната состојба во Србија, па естрадните уметници ќе може да се вратат на своите професионални обврски. Изминатите два месеци тие беа во изолација во своите домови, а […]

Сцена

Очајна по раскинувањето: Марко се затвори во тоалетот со Јелена Пешиќ, а Луна го чекаше пред вратата

Луна Ѓогани не е неутешна по раскинувањето со Марко Миљковиќ, а синоќа по забавата се обиде да го привлече неговото внимание додека се заедно во реалното шоу „Задруга3“. Кога се […]

Сцена

Адел повторно шокираше со изгледот, нема да ја познаете

За нејзиниот физички изглед медиумите не престануваат да пишуваат. Пејачката Адел повторно ги шокираше обожавателите и колеги откако објави нова фотографија до својот роденден. На сликата јасно се гледа дека […]

Сцена

Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Беше нешто сосема поинакво и посебно кога во далечната 1973 година излезе првиот албум на групата „Queen“. Групата која е формирана во срцето на Англија, беше составена од четири членови, […]

Сцена

Меган Маркл конечно ѝ се враќа на старата професија? Повторно станува блогерка, а еве што бара во Холивуд

Меган Маркл наводно повторно ќе почне да работи на својот лајфстајл блог. Меган својот блог го деактивирала во април, 2017-та година, пред да објави дека се верила со принцот Хари. […]