Живот

Живот

Заборавете на циметот, овој зачин прави чуда за вашето тело

Нутриционистите откриле дека овој зачин помага при согорување на масните наслаги, а многу жени не можат да поверуваат колку брзо и лесно го изгубиле вишокот килограми. Мускатното оревче го користиме […]

Живот

Куќата во која се одгледува оваа билка не може да биде сиромашна

Сојузник во борбата против депресијата, а ви помага и да се ослободите од насобраниот стрес. Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби е идеално време […]

Живот Занимливости

Бројот на чевли одредува уште колку години ќе живеете

Ханс Бјорс, епидемиолог од Стокхолм, Шведска е убеден дека со своето прилично чудно истражување ќе направи нов исчекор во науката. Составил група од 800 луѓе, мажи и жени и користел […]

Живот

Ова се најпопуларните имиња за момчиња и девојчиња во Македонија

Јана и Давид се симнаа од челните позиции на листата со најпопуларни имиња за бебиња во Македонија. Сега, Сара застана на врвот во категоријата најчести женски имиња, додека Михаил води […]

Живот

Ослободете се од темните дамки на кожата: Со компир и куркума

Ослободете се од темните дамки на кожата: Со компир и куркума до беспрекорна кожа Стареењето и одредени здравствени проблеми можат да предизвикаат низа кожни промени како што се темните дамки […]

Живот

Овие мажи се многу попривлечни од мускулестите за жените

Сервисот за онлајн запознавање партнери Zooks направи истражување за тоа кои типови на мажи се најпривлечни, а резултатите се изненадувачки зашто мускулестите мажи испаднаа од игра, а најпосакувани се самохраните […]

Живот

Ги отстранува токсините од организмот и го намалува холестеролот

Тиквичките потекнуваат од Мексико, а човештвото ги консумира илјадници години наназад. Заедно со дињата и краставицата, тиквичката спаѓа во семејството тикви, а постојат голем број различни видови кои се разликуваат […]