Живот

Живот

Природни лекови за брадавици!

Секојдневната примена на некои процедури и препарати може да помогне да се отстранат брадавиците без медицинска интервенција.Брадавиците (кондиломите) ги предизвикува вирус, поточно, човечкиот папилома вирус. Најчесто се појавуваат по рацете, […]

Живот

80-годишен старец совладал мечка и преживеал пад од карпа!

Старец од Русија совлада гладна мечка Јусуф Алхагиров бил во шумата во Кабардино Балкарија регионот минатата недела На овчарот му пришла мечка.Тој успеал да ја собори мечката на земја, но ѕверот […]

Живот

Како делува мајчината душица врз здравјето на човекот

Таа е долговечна зелјеста култура, висока една педа. Целата билка има пријатен мирис и мошне интензивен мирис и вкус. Лековитите состојки се наоѓаат едноставно и исклучително во листовите и во цветовите […]

Живот

Видео: Морбидно – 5 годишно момче се сеќава на детали од претходниот живот

Камерон тврди дека се сеќава на животот што го живеел претходно, и во детали раскажува за истиот.Целиот свет остана во шок од приказната на 5 – годишното момче Камерон Меквајли.  […]

Живот

Најдобрата актерка од филмовите за возрасни:Последната книга ја прочитав пред 600 „алати“

Аса Акира(27), неодамна е прогласена за најдобра порно актерка на сајтот „The Sex Awards“.Американката со јапонско потекло освои уште едно големо признание за својата напорна работа во над 300 акциски […]

Живот

Бојата на кожата открива со какви здравствени проблеми се соочувате

Кожата бара и внатрешна и надворешна нега и многу брзо покажува како ја третираме. Освен природната боја на кожата, има и премногу невообичаени бои кои можат да се појават поради […]

Живот

Таа пиела по 3 литри вода дневно, а крајните резултати биле шокантни!

Сара Смит, 42 годишна британка и мајка на две деца имала секојдневни главоболки и лошо варење на храната.После препорака од лекар одлучила да направи експеримент, односно во текот на 28 […]

Живот

Лековитите билки се опасни

Неодамна британските експерти излегоа со официјален став дека билките за кои луѓето сметаат дека се лековите во поголемиот број случаи може да предизвикаат поголема штета отколку полза.Критиката ги погоди токму […]

Живот

Три природни лека за воспаление на синусите кои ни се достапни!

Причините за воспалението може да бидат различни, најчесто станува збор за болест, бактериска или вирусна инфекција. По правило се лечи со антибиотици, но тие може многу лошо да влијаат на […]