Живот

Живот

Како Жизел Бундшен ја исполнила последната желба на тешко болното девојче!

Тинејџерката од Бразил, Карина која во моментов се бори со рак на коските имала интересна посета претходната недела.Малата Карина која е блогерка имала посета од Жизел. Двете размениле многу шминки […]

Живот

Седум причини зошто имате непријатен мирис!

Постојат различни врсти на непријатен мирис. Најмногу што мириса е оној кога сте под стрес. Него го произведува апокрината жлезда. Апокрините жлезди се задолжени за специфични телесни мириси и се […]

Живот

Шумахер се бори за живот!

Михаел  Шумахер се бори за живот по тешкиот инцидент за време на скијањето на француските Алпи.Тој е хоспитализиран во одделението за интензивна нега во болницата во Гренобл, каде е пренесен […]

Живот

Драма во Франција: Шумахер ја повреди главата на скијање!

Легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер доживеа тешка повреда на главата при скијање на Алпите.Тој веднаш со хеликоптер бил префрлен во болница во Греноблу,  а несреќата се случила во близина […]

Живот

Видео: Што е поважно, љубовта или парите?

Понекогаш забораваме колку е вредна и бесценета љубовта од семејството. Немајќи време од премногу работа забораваме да го живееме животот и не им посветуваме доволно време на најблиските. Ова видео ќе […]

Живот

Видео: Таксист – најчесен човек во светот!

Герардо Гамбоа, таксист од Лас Вегас, пронашол 300.000 долари на задното седиште во својот такси автомобил и ги вратил на сопственикот.Утрото во понеделникот, таксистот го превезувал сопственикот на парите од […]

Живот

Видео: Погледнете како е погубен Чаушеску на Божиќ!

Пред да биде застрелан, поранешниот романски диктатор Николај Чаушеску, отпеал дел од својата омилена „Internacionale“ и рекол дека историјата ќе покаже дека тој бил во право.Бил претседател на Романија од […]

Живот

Го правите ова а не претпоставувате дека така ги уништувате вашите заби!

Бидете добри кон своите заби.Еве неколку грешки кои сите ги правиме, не знаејќи дека на тој начин ги уништувате забите.Прегрубо четкање Ако премногу грубо ги четкате своите заби може да […]

Живот

Девојка загинала на својот роденден, автомобилот го возел нејзиниот брат!

Тешка несреќа се случила кај Беловар- 23 годишна девојка погинала на сопствениот роденде во автомобилот кој го управувал нејзиниот брат!Несреќата се случила утрово во 6 часот. Имено, 23-годишната девојка веднаш […]