Живот

Живот

Поштар херој: „Уловил“ две близначиња фрлени од трети кат на една зграда во пламен

Две бебиња од 11 месеци биле спасени од една зграда во пламен во Њујорк така што биле фрлени од третиот кат, во рацете на еден поштар. Џермејн Шири успеал едно […]

Живот

Седум лоши навики кои сите ги практикуваме после јадење

Многу од нас имаат некои навики кои практикуваат после јадење, но, експертите не предупредуваат дека е крајно време да престанеме со нив.Ова се седумте лоши навики : 1.Пушење Само една […]

Живот

Го проверувала Фејсбук профилот па паднала во море!

Туристка паднала во море додека го проверувала својот Фејсбук профил од мобилниот телефон додека шетала низ Австралија. Очевидец ја известил полицијата за настанот. По кратката потрага полицијата успеала да ја спаси […]

Живот

Стотина проститутки излегоа на марш во Скопје : „Легализирајте ја нашата работа“

Со црвени чадори, стотина проститутки заедно со активисти за човекови права, вчера тивко чекореле низ центарот на Скопје.Околу стотина македонски проститутки марширале вчера во Скопје во знак на протест против […]

Живот

Оваа билка убива 98 проценти од клетките на ракот за помалку од 16 часа!

Научниците постојано се трудат да најдат начин за да ја спречат оваа смртоносна болест.Според истражувањата кои што биле објавени во “Life Science”, артемисининот, дериват од билката “Sweet wormwood” или “Artemisia […]

Живот

Kако да ја исфрлите негативната енергија од секојдневниот живот?!

Светот околу нас се менува со голема брзина. Темпото кое ни го наметнуваат секојдневните обврски е жестоко, особено ако живеете во град.Лошата исхрана дополнително го слабее организмот и придонесува кон се […]

Живот

Анабела од Скопје: Продавам секс зошто е единствената работа во која уживам

Најтешко ми паѓаат садо-мазохистичките барања, јас едноставно не можам да ги удирам со камшик по задникот. Не сакам насилство, вели триесетгодишната Анабела, која денеска ќе маршира со стриптизери, ескорт-дами, хотлајн-операторки, […]

Живот

Листа со 8 работи кои ќе ве направат посреќни во текот на денот!

Разубавете си го денот и внесете светлина во истиот со само неколку работи  кои ги предложува Пауло Коељо.1. Заблагодарете се некому Првото нешто наутро што можете да го направите, е […]