Живот

Живот

Сестрите ги покажаа последиците од „крокодил„ дрогата!

Овие две руски сестри се доказ дека смртоносната дрога која го јаде месото веќе подолго време се шири на американските улици.Сестрите Амбер и Енџи Ницел се согласиле пред камера да […]

Живот

5 Суплементи кои ќе ви помогнат во топење на килограмите!

Овие додатоци во исхраната ќе ви помогнат да успеете во диетите без многу напор…1.Рибиното масло содржи Омега-3 масни киселини, кои лесно се претвараат во енергија во вашето тело и се […]

Живот

Мајчинскиот инстинкт на докторката го спасил животот на новороденото момче!

Несекојдневен гест за кој вреди да се раскажува..Цели дванаесет часа траела драмата во семејството Стевановиќ, откако мајката Слаѓана со помош на свекрвата, на свет донесе здраво бебе, но не знаела […]

Живот

38 години бил затворен по грешка во Ментална институција!

Голема неправда доживеал човекот…Еден човек со Турет синдром, 38 години поминал затворен во ментална институција во западниот дел на Германија, откако му било грешно дијагностицирано ментално пореметување. Иронијата е тоа […]

Живот

Видео: Како расте бебето за време на бременоста

Интересна анимација за тоа како фетусот се развива од првиот до последниот ден.Сте се запрашале ли некогаш како се развива бебето во утробата на мајката?  На оваа интересна анимација можете да […]

Живот

Пронајден нов тип на најопасниот отров за човекот

Нов тип на најопасниот отров познат на човекот е откриен од група научници.Научниците одбиваат да ја откријат ДНК секвенцијата бидејќи се уште не е пронајден противотров за него. Ова е […]

Живот

Ракот ја чинел Европската унија 126 милиони евра!

Британските истражување покажале дека ракот во 2009 година, ја чинел Европската унија 126 милиони евра. Спрема истражувањата на научниците од Оксфорд, трошоците за здравствените системи, вклучувајќи ги лековите, издвоени се 51 […]

Живот

Совршени места каде со сигурност би го запознале „Господинот прав“!

Дали сте размислиле кои се совршени места да го запознаете „Господинот Прав“?!      1.Приклучете се во атлетска лига – Добро место за запознавање, ќе бидете во добра форма, аи […]

Живот

Видео: Пеколот наречен „Крокодил“: Млада девојка изедена одвнатре и чека да умре

Кожа и месо и отпаѓаат од рацете и нозете, и пукаат крвните садови, има рани – кратери по телото кои се инфицирани – невозможна болка. Младата девојка во агонија чека […]

Живот

Која е разликата помеѓу мажи и жени убијци?

Психијатерката ја истражила темната страна на жените….Росманит објаснува дека жените фантазираат, а со тоа надоместување на недостатокот на физичка сила и притоа го изложил примерот за една жена во Азија […]

Живот

Како правилно да ги измиете овошјето и зеленчукот!

Истражувањата покажаа дека поголемиот број луѓе имаат зголемено ниво на пестициди во телото, па затоа е потребно далеку поефикасно, отколку порано, да ги измиеме овошјето и зеленчукотНајмногу ќе ви помогнат оцетот, […]