Живот

Живот

Знаете ли дека на мажите не смее да им се пресадува женско срце?

Иако трансплантацијата за тешко кардиоваскуларните болни претставува единствена шанса за живот, понекогаш и нема некоја голема доброта од неа. Мажите на кои им е пресадено женско срце имаат поголем ризик […]

Живот

Доктор Оз открива: 3 меѓународни тајни за слабеење

Во секојдневната исхрана вклучете кисел зеленчук (туршија) и житарици.Популарниот др. Мехмет Оз откри во својоата емисија три меѓународни „тајни“ кои го гарантираат слабеењето. Ако ги вклучите во вашата секојдневна исхрана, […]

Живот

На -8 степени ги оставила дечињата во автомобил и отишла во шопинг!

Несовесната мајка од САД ги шокираше сите.Реџина Мари Колман (28) во Валдорф, Минесота, ги оставила своите две мали деца во автомобилот на огромен студ, додека таа се шминкала во блискиот […]

Живот

Што му одговорил Алберт Анштајн на едно девојче за молитвата и религијата?

Девојчето по име Филиз му напишала пристојно писмо на Алберт Анштајн на почетокот на 1936 година, сакајќи од него да добие одговор на прашањето дали се молат научниците, односно можно […]

Живот

Видео: Нов процес за создавање на матични ќелии

Според канадската телевизија, целта на тестирањето на CSTC било испробување на новиот шпионски софтвер кој тие го развиле заедно со NSА.Според неименувани извори на CBC, пробната технологија била развиена во […]

Живот

Поучна порака која вреди да се прочита: Да би имал шанса пак да го проживеам животот би направил повеќе грешки…

На еден старец му соопштиле дека е смртно болен, па решил да напише поучна порака.-Да имам можност повторно да го проживеам животот, би се обидел да направам повеќе грешки. Не […]

Живот

Нови информации: Сепак сефовите на Аркан не биле празни

Пари, накит и уметнички слики се земени од сефовите на Аркан во периодот помеѓу неговото убиство и крајот на акцијата „Сабја“ пишува српски Блиц. -Се претпоставува дека во сефовите имало […]

Живот

Србија: Професорка четири години имала секс со ученичка, а ја делела и со други жени!

Покрај професорката (десно) во акцијата на српската полиција уапсена е и нејзината пријателка, фризерка, Незрина Чели (34), за подведување малолетни девојки40 годишната Наташа Пртинац од Нови Пазар, професорка по уметност […]