Живот

Живот

Фото: Ова е најзапалената девојка – еве со колку мажи таа спие неделно!

Британката Елина Дисејн е прогласена за најзапалена студентка во Англија, откако се прошири информацијата дека спие со дури тројца различни мажи неделно.Елина не секогаш може да ги запомни сите имиња […]

Живот

Ја тужел жена му бидејќи децата биле грди на неа – каква е пресудата на судот?!

Чуден случај ја изненади јавноста, а некои дури и ги насмеа, откако маж ја тужеше својата сопруга дека децата кои ги родила биле гирди како неа и мажот бара отета […]

Живот

Видео: Документарен филм: „На гости кај Путин“

Документарен филм за рускиот претседател Путин.Погледнете го документарниот филм за рускиот претседател Владимир Путин насловен како „На гости кај Путин“.Погледнете го документарниот филм за рускиот претседател Владимир Путин насловен како […]

Живот

Новороденче „се вратило од мртвите“, по 10 часа во мртовечница

Новороденче „се вратило од мртвите“, по 10 часа во мртовечница.Џени Хуртадо била бремена во нејзината 27-ма недела кога била пренесена во болницата во Квибдо Колумбија, на 13-ти ноември во раните […]

Живот

Родителите на ова дете живеат во страв дека еден ден ќе се изеде самото!

Дваесет и три месечното бебе Гизер Бакстон се наоѓа во ретка генетичка состојба – Прадер-Вили синдром или постојано чувство на глад, каде што контролата за јадење воопшто ја нема.Гизер постојано […]

Живот

Видео: Авто-механичар измислил направа која ќе им го олесни породувањето на жените

Хорхе Одон, 59-годишниот авто – механичар од Аргентина, измислил направа која би можела да остави белег во историјата на медицината.Навлекувањето пластична ќеса преку главата на бебето, за да се спаси […]

Живот

Со храна против ракот

Најновите истражувања покажаа дека со конзумирање на  пет обични намирни може да го намалите ризикот од рак.Овие намирници ги има во сечиј дом, па веруваме дека ги има и во […]

Живот

Шокантно претскажување: „Вашата ќерка ќе се убие, само јас можам да и помогнам“!

„Вашата ќерка ќе се убие! Таа е под црна магија, ќе влезе во некое нервно растројство и ќе изврши самоубиство! Само јас можам да ви помогнам“. Оваа грозоморна порака од таканаречената Видовита […]

Живот

Видео: Родители го споделија раѓањето на нивното дете со целиот свет 18+

Едно семејство одлучи со целиот свет да го споделат најсреќниот момент од раѓањето на нивното четврто дете во природа.Видеото од раѓањето на нивното дете опкружено со семоејство сега може да […]

Живот

Колку навистина е свежа рибата што ја јадеме?!

Кога станува збор за здравите јадења, свежата риба се вбројува меѓу најдобрите опции што може да ги купите, но колку всушност е таа свежа во големите супермаркети.Истражувањето во Британија покажува […]