Живот

Живот

Бубашваби, нељубезни сестри, валкана постелнина – 10 правила за преживување во државни болници

Ќе ви откриеме 10 работи кои лекарите никогаш нема да ви ги споменат и 10 совети како да го преживеете својот тамошен престој.Некогаш работите во животот не одат по планираното […]

Живот

На половина лекување – 14 лекари решиле да не се плаќа повеќе за Кико

„Живееме во страв дека ќе мора да се вратиме во Македонија на половина лекување и дека ќе го изгубиме детето.“Малиот херој Христијан кој е на лекување во една германска болница, […]

Живот

Средношколец силувал професорка додека колегите ја слушале како моли за помош!

Средношколец извршил монструозен чин во своето училиште. Средношколецот кој бил на 14-годишна возраст ја затворило својата професорка во училницата и почнал да ја силува додека нејзините колеги слушале како таа моли […]

Живот

И кога невозможното е возможно:Американка родила идентична тројка!

Девојчињата се на Американскиот ден на татковците, односно 16 јуни и вкупно тежат 3,5 килограми и се викаат Хана, Нора и Луси.Лара и Кевин Стир од Висконсин, Америка, ги изнесоа […]

Живот

Дали сте се запрашале што јадат најмоќните луѓе на светот?

Малку луѓе знаат што сакаат да јадат и што јадат најмоќните во светот. Дали врвните кулинарски деликатеси се послужуваат во прав момент кај претседателите, кралевите и шеиците, кои можат да […]

Живот

Сопругата во паника!

Сопругата на рускиот милјардер Андреј Мељниченко Сандра Мељниченко живее во константен страв дека некој би можел да ја киднапира нивната ќерка Тара или дека ќе ја украде нивната скапоцена уметничка […]

Живот

Фото: Внимавајте! Не чувајте лименки во замрзнувач – Ова момче ќе носи лузна цел живот

Лименка во фрижидер за длабоко замрзнување е исто како да имате темпирана бомба. Момче од Кина едвај преживеало откако лименката извадена од замрзнувачот му експлодирала, пишува дејли мејл.Кога газираниот сок […]

Живот

Хорор приказна на преживеани: Мртвите тела на нашите пријатели ни помогнаа да преживееме!

Африканските емигранти кои ја преживеаа страшната несреќа со брод кај италијанскиот остров Лампедус, раскажуваат низ што се поминале за да преживеат. Италијанските спасувачки екипи се уште трагаат по мртви тела на дното […]

Живот

Хрватски Алпинист бил замрзнат цели 39 години

Телото на хрватскиот алпинист Ненад Чулиќ, кој загина пред 39 години на Кавказ во Грузија е пронајдено дури ова лето, сега  е пренесено во Хрватска, известуваат од хрватската Горска спасувачка […]

Живот

Фото: Овој човек постојано е пијан – се што јаде му се претвара во алкохол!

Триесет и четири годишниот Метју Хог од Британија има бизарен синдром „auto-pivare“ со кој што се што ќе внесе во својот организам верувале или не се претвара во алкохол.Метју Хог […]