Живот

Живот

Видео: Неверојатна животна приказна – 61 година била затворена во комора

Марта Мејсон поминала 61 година затворена во комора поради парализа која ја добила како дете.Марта Мејсон (71) е храбрата жена од Латимор, Северна Каролина, која 61 година поминала во комора […]

Живот

Видео-Потресна исповед: Родителите ме турнаа во канџите на порнографијата!

Кога имала четири години Равен Калиани родителите ја однеле во филмско студио каде била злоставувана пред камера. Поголем дел од нејзиното детство поминало во сексуално злоставување и снимање на истото. Едно […]

Живот

Фото: Се породила сама во дворот на болницата-никој не сакал да и помогне!

Случај кој предизвика бура во Мексико!Во Мексико е покрената истрага кога една жена сама се породила во дворот на здравствениот центар. Таа се породила во дворот затоа што немала здравствено […]

Живот

Шок: Уапсени затоа што објавиле фотографија на која се бакнуваат!

До апсењето дошло откако локалните медиуми објавиле фотографија, а младите се во поправен дом за малолетници поради „непристојност“.Имено тинејџерите од 14 и 15 години се уапсени откако на Фејсбук прикачиле […]

Живот

Дрога за силување која ја ставаат во пијалоците-ја има ли во Македонија?

Светските искуства на полициските служби потврдуваат дека постои дрога која се користи во вакви случаи и им се подметнува на жртвите. Тоа е рофинолот, чиешто улично име е руфис. Поинаку се […]

Живот

Одберете ја вашата венчаница од соништата со помош на овие 5 златни правила

Потрагата по совршена венчаница понекогаш знае да биде долготрајна и исцрпувачка работа.Секоја девојка сака за нејзиниот најубав ден, да блеска во својата венчаница. Потрагата по совршена венчаница понекогаш знае да […]

Живот

Како си ја расипувате судбината – каква е вашата карма?!

Зборот „карма“ потекнува од индиската филозофија кој означува секое делување кое го движи кругот на причините и последиците.Според хиндуистичкото учење секое родено суштество е душа која по смртта се реинкарнира […]

Живот

Фото: Пријателите го донеле неговото мртво тело на фудбалски напревар

Christopher Jacome , 17 -годишниот колумбиски фудбалски навивач, бил трагично застрелан додека го играл неговиот омилен спорт. После погребната церемонија, група на пријатели наместо во гроб, ковчегот го однеле на локалниот […]

Живот

Фото: Ибрахимовиќ не можеше, но Ибишевиќ и Пјаниќ го посетија болното дете!

Насмевката на лицето на малиот Хајрудин му ја вратија босанските репрезентативци Ведад Ибишевиќ и играчот на Рома, Миралем Пјаниќ.На  8 – годишното болно детенце Хајредин Камењаш, кој е на прагот […]