Живот

Живот

Осум луѓе починале од нов вирус што се пренесува од човек на човек

Американскиот центар за контрола и превенција на болести ги предупреди сојузните и локалните здравствени работници на можноста од инфекција со смртоносен вирус од кој досега се разболеле 14 лица, а […]

Живот

За зеленчукот, кратко и јасно!

Зеленчукот е богат со растителни влакна кои ви овозможуваат полесно варење на храната. Конзумирањето на зеленчук доведува до појава на т.н.'' негативни'' калории. Во зависност од вашиот пол, тежина и […]

Живот

7 правила за храната кои гарантираат витка линија

Следете ги овие едноставни правила и витката линија ќе ви биде загарантирана. Разновидноста е основа на здравјето Со мало внимание, организација на менито и проучување на рецептите, ќе ви биде […]

Живот

Храна која предизвикува среќа кај луѓето!

Според спроведената студија на универзитетот во Калифорнија Ирвин, масната храна како пржените компирчиња и солените чипсови, предизвиуваат хемикалии во вашето тело кои имаат дејство кое е еквивалентно со марихуаната. Среќа […]