Живот

Живот

Три пијалоци кои ја штитат кожата од сонцето

Кафе, зелен чај и една чаша црвено вино ќе станат уште подраги кога ќе дознаете на кој начин ја штитат вашата кожа.Неодамнешните истражувања потврдија дека некои пијалоци содржат хранливи материи […]

Живот

Бананите исчезнуваат

Секоја банана која сте ја пробале во животот всушност не е оригинална банана туку идентичен клон. Оргиналните банани се исчезнати во педесетите години од минатиот век.Вака оди приказната:Денешните се викаат Кевендиш […]

Живот

Дали конечно e пронајдено решение за целулитот?

Во борбата против целулитот се користат најразлични креми, производи и пијалоци, но еден прочуен психолог сето тоа го отфрли и го поврзува со трауми и негативни емоции.Психологот Санчез Наваро верува […]

Живот

Ученичка имала секс со професорот, ги фатила нејзината мајка

Ученичка и професор биле во тајна врска и одлучиле заедно да го поминат денот во нејзиниот кревет, мислејќи дека мајката на девојчето нема да се врати рано дома.Ученичка и професор […]

Живот

Која е дневната доза на јаболков оцет која треба да се зема за да ги почувствувате здравствените придобивки?

Овој киселкаст еликсир на здравјето помага при голем број на заболувања како што се заболувања на грлото, при нередовна столица, слаба циркулација и размена на материи во организмот. Се препорачува и […]

Живот

Сакате да ослабете со чај? Еве како да ја направите таа магична напивка!

Пробуваме секакви начини и диети за да ја намалиме телесната тежина, но никогаш не ни дошло на памет дека чајот игра клучна улога во процесот на губење на килограмите.Оваа течност, […]

Живот

Која храна не треба да се комбинира за да се избегнат потешкотии при варењето?

Насекаде постојат норми, па дури и во исхраната. Утврдени се одредени правила за тоа кога и што треба да се консумира, а кога не, и најбитно,  кои намирници треба да […]

Живот

Ако сте љубители на јајца, ова ќе ве развесели

Иако во 20-тиот век често се повторувало дека повеќе од две јајца неделно го зголемуваат холестеролот во крвта, во последниве години научниците докажале дека ова е мит.Една нова студија спроведена на […]

Живот

Бебето кое одби да умре

Докторите рекле дека Остин Гистерслаген нема апсолутно никакви шанси да преживее  уште денот кога е роден. Роден е прерано и немал развиено доволно развиено белодробно ткиво за да може да […]

Живот

15 начини за труење со храна- еве што треба да избегнувате

Ако сакате да го избегнете труењето со храната, особено во периоди кога температурите се екстремно високи, прочитајте ги следните совети што треба да избегнувате.Мажите најчесто печурките ги сецкаат во тавчето […]