Живот

Живот

Моќта на ф`стаците-зголемена сексуална енергија, намален холестерол

Секојдневно читаме за здравата страна на јаткастите плодови како оревите и бадемите, при што нивните „роднини” ф’стаците се неоправдано запоставени.Овој мал плод, зелен од внатре, е моќен сојузник за забрзување на […]

Живот

Трогателно писмо на татко на болнo детенце- Тато немој „ПА ПА“-а тато мора „ПА ПА“

Пред само 2 години еден татко ја крена цела Хрватска на нозе за своето болно детенце. Имено Јуре Kарамарко тогаш упатил апел до министерот за здравство да прати лекари во […]

Живот

Како алкохолот влијае на зголемувањето на килограмите?

Едно истражување кое неодамна било направено покажало дека мажите кои умерено конзумираат алкохол внесуваат дополнителни 433 калории дневно.Едно истражување кое неодамна било направено покажало дека мажите кои умерено конзумираат алкохол […]

Живот

Неверојатна животна приказна: Некогаш слатка и убава девојка сега е како „животно во кафез“!

Оваа девојка била слатка и прекрасна, одлична ученичка, која тренирала пливање и уживала во излетите со своето семејство. Девојчето Ана Трикет од Велика Британија имала одличен живот исполнет со најразлични активности […]

Живот

Фото: Режисерот на „Killing me softly“ ја силувал својата ќерка од нејзината 8-ма година

Режисерот на легендарниот видеоспот од 90-тите години на групата „Д Фуџис” за песната „Килинг ми софтли”, Чарлс Мекги, ја силувал својата ќерка Азиза Кибиби од нејзината осма година, за да […]

Живот

Има цигари кои се полоши од обичните?!

Според истражувањата на американските регулатори, сепак постојат други цигари кои се полоши за здравјето на луѓето од оние обичните. Можеби до сега сметавте дека обичните цигари се оние кои се штетни […]