Живот

Живот

Марихуаната легализирана и во Канада!

Со цел да се стави под контрола користењето на марихуана како и да се спречи шверцот, канадските власти ќе дозволат одгледување на марихуана.Според канадското федерално министерство за здравство, фирмите што сакаат […]

Живот

Мал совет кој открива голема тајна – Киселата рН средина одлична основа за развој на рак

pH нивото во внатрешните телесни течности влијае на секоја клетка од нашиот организам. Прекумерната коселост предизвикува оштетување на ткивата и ги прекинува клеточните активности и функции и претставува основа за […]

Живот

Му признала на мажот дека е лезбејка, а тој и признал дека е транссексуалец!

После повеќе од 20 години поминати заедно во брак, Американците Кети и Дејвид Кауфман  си ги признале сексуалните склоности. Тие не се формално разведени а како што велат и понатаму […]

Живот

„Mи откажаа нозете и рацете,сега ми откажуваат и мускулите на срцето,белите дробови и бубрезите“

На младиот Стефан му е потребна помош!Јас сум Стефан Ѓуревски. Имам 21 година и живеам во Скопје. Оваа facebook страна е создадена за мене, како апел за помош бидејќи немам сопствен facebook […]

Живот

Силувана и избодена 47 пати!

Денес во Италија повторно е отворен случајот за судењето на Американката Аманди Нокс, за убиство на студентката и нејзина цимерка Мередит Керчер.Убиството се случило во 2007 година, Нокс и нејзиниот […]

Живот

Револуционерно: Конечно откриен лек против ракот на кожата!

Новиот лек, кој се смета за спектакуларно откритие, покажал одлични резултати дури и кај пациенти што имаат рак на кожата во напредна фазаСудејќи според резултатите до кои неодамна дошле група научници, […]

Живот

Неверојатно: Научниците открија како да се заштитиме од рак на дојка!

Ракот на дојка, последниов период зазема голем замав и е доста развиен кај жените. Истражувањата покажаа дека секоја четврта жена во светот страда од рак на дојка. Кај мажите бројката на […]