Живот

Живот

Видео: Новинарка била секојдневно тепана и силувана цели 460 дена

Репортерка од Канада решила со својот колега и тогашно момче да замине за Сомалија и оттаму да известува. Но, само три дена по простигнувањето тие биле киднапирани. За 15 месеци, […]

Живот

Направете сами кантарионово масло- лек за многу болести

Кантарионот е добро познат лек за разни болести. Расте во пасишта, ливади, и карпести гребени, а цвета од мај до август, во зависност од климата…Кантарионовото масло се подготвува од свежа билка. Размерот е 100 г цветови на литар масло. […]

Живот

Слушајте музика- Го чува срцето!

Научниците од Универзитетот во Ниш откриле дека слушањето музика помага во заздравувањето на пациентите со срцеви болести.Кога луѓето ја слушаат омилената музика, во мозокот се лачи хормонот ендорфин, кој го […]

Живот

Направете сами сируп од коприва за прочистување на крвта!

Традиционално, сирупот од коприва се користи за чистење на крвта, но истовремено е вкусен освежувачки пијалок ако го помешате со газирана вода и малку мраз. Денес ви преставуваме како да […]

Живот

Како сами да ја излечите тироидната жлезда со прочуена тибетанска вежба?

Имате ли проблеми со тироидната жлезда? Пробајте ја прочуената тибетанска вежба за заштита и лекување на тироидната жлезда.Познато е дека за лекувањето на тироидната жлезда помагаат продуктите богати со јод, […]

Живот

Научниците докажаа: Младите жени кои пијат алкохол имаат зголемен ризик од рак на дојка

Младите жени кои секојдневно уживаат во оваа нездрава навика, имаат зголемен ризик од рак на дојка, предупредуваат американските научници. До овој заклучок дошле истражувачите од медицинскиот факултет во Вашингтон откако […]

Живот

Кои чаеви се препорачуваат за успешно лекување на уринарните инфекции?

Уринарните инфекции најчесто се јавуваат кај жените, кои ако навреме не се спречат, можат да доведат до влошување на здравјето. Сепак, постојат начини како да ја спречите нивната појава, и […]

Живот

Македонец заработува илјадници евра на доста уникатен начин

Македонец од Свети Николе ги изненади повеќето откако раскажа на кој начин заработува илјадници евра. „Господ знае дали помагаат, ама се повеќе луѓе бараат да ги купат семките од кајсии. И […]

Живот

Водач на секта јадел луѓе, силувал жени и убивал девојчиња

Водачот на култот „Црниоот Исус“, Стивен Тари е убиен во Гал од локалното население откако се дознало за страшните злосторства кој ги правел овој водач. Според извештајот на полицијата во Маданг, […]

Живот

Со кои чаеви можете да спречите воспаление на непцата на забите?

За да се ослободите од наслагите на забите кои предизвикуваат гингивитис, можете да ја искористите и помошта на природата. Знаете ли кои билки се вашите најдобри сојузници кога станува збор […]