Живот

Живот

Дедо Владо наполни 100 години-Преживеал две војни, четири држави и знае многу претседатели!

Еден од најстарите кумановци Владо Станишковски кој вчера го прослави стотиот роденден преживеал две војни, четири држави и знае многу претседатели.Овој витален старец со мали проблеми на видот и слухот […]

Живот

Дете се плаши да и признае на својата мајка дека не е хомосексуалец!

Откако сфатила дека нејзиното дете повеќе го привлекуваат момчиња наместо девојчиња, Лори Дурон почнала блог на оваа тема,а потоа објавила и книга се со цел да ја прифати сексуалната ориентација […]

Живот

Животна приказна на еден Македонец кој води борба за опстанок во Јесенице

Охриѓанецот Јовче веќе 2 години живее во Јесинце, Словенија – градот кој е домаќин и на македонската кошаркарска репрезентација деновиве. Неговата приказна ја пренесува Утрински весник.  Охриѓанецот Јовче веќе 2 години […]

Живот

Закани до мајката која наместо млеко со ГМО го растела своето дете со козјо млеко

Одделот за здравство и социјална служба и се заканил на една мајка од гратчето Мејн со одземање на детето и негово посвојување во друго семејство затоа што го хранела со […]

Живот

Фото: Момче октопод во чие тело расте неговиот брат близнак!

Верувале или не, ова 8 годишно момче од Индија има страшна и доста необична судбина, која покажува дека неговиот живот е во опасност. Момчето од Индија, Дипак Кумар кое е познато […]

Живот

Фото: Што им направило цедењето лимон на отворено на овие мали девојчиња?!

Две мали девојчиња од Норвешка кои биле на летовање во Шпанија заедно со свите родители, се здобиле со тешки изгореници, откако цеделе лимон на сонце. По шокантните фотографии ќе приметите дека […]

Живот

Диетата која го освои светот: Ќе го намалите обемот на струкот, но не и на градите

Оваа диета со печурки потекнува од Велика Британија, а во Холивуд ја промовираа две девојки – Кети Пери и Кели Озборн. Диетата уште се нарекува и М- План (mushrooms). Креаторите на […]