Живот

Живот

За зеленчукот, кратко и јасно!

Зеленчукот е богат со растителни влакна кои ви овозможуваат полесно варење на храната. Конзумирањето на зеленчук доведува до појава на т.н.'' негативни'' калории. Во зависност од вашиот пол, тежина и […]

Живот

7 правила за храната кои гарантираат витка линија

Следете ги овие едноставни правила и витката линија ќе ви биде загарантирана. Разновидноста е основа на здравјето Со мало внимание, организација на менито и проучување на рецептите, ќе ви биде […]

Живот

Храна која предизвикува среќа кај луѓето!

Според спроведената студија на универзитетот во Калифорнија Ирвин, масната храна како пржените компирчиња и солените чипсови, предизвиуваат хемикалии во вашето тело кои имаат дејство кое е еквивалентно со марихуаната. Среќа […]

Живот

Сакајте го она што ви пречи!

Сето она што ве излудува всушност се вашите големи шанси. Луѓето кои ве нервираат всушност се вашите најдобри учители. Нешто што ве лути всушност е најголемиот подарок за вас. Бидете […]

Живот

Брза диета со мед и лимон

Со оваа диета ќе ги намалите калориите за само 3 дена. Во краток период овозможува до минимум да се намали калорискиот внес за едно деноноќие и да се приспособи организмот […]

Живот

Стопете го целулитот со цимет

Дерматолозите потврдиле дека циметот го топи целулитот. Докажано е дека екстрактот од цимет го подобрува изгледот на кожата што наликува на кора од портокал. Звучи како на сон, нели? Но […]