Живот

Живот

Победете го целулитот со оваа шестдневна антицелулитна диета

Борбата со целулитот претставува кошмар за скеоја жена. Освен редовното вежбање и масажите, избалансираната храна игра важна улога во извојување победа на овој непријател. Токму затоа ви прикажуваме шестдневна антицелулитна […]

Живот

Откриена голема измама: Користат фотографии од рудари наместо од пушачи за грозни реклами за цигари!

Фотографиите говорат повеќе од илјада зборови. Како е можно, тутунот од лековита билка во само сто години да стане најголем убиец на Земјата. Што е со радијацијата, ГМО храната, отровните […]

Живот

Фото: Го отпуштиле од работа зошто бил грд!

Деветнаесет годишниот  Младен Радовиќ , работел како келнер во кафулето „Сансет“ од каде добил отказ затоа што некој муштерија се пожалил дека тој е грд.Деветнаесет годишниот  Младен Радовиќ , работел […]

Живот

Магична напивка која го убива чирот и го топи салото

Лимон детоксификација е популарна веќе 50 години, а на интернет има поширок спектар на различни верзии на оргиналниот рецепт. Оваа мешавина – лимунада детоксикација е ефикасна во исфрлање на акумулираните […]

Живот

Кога лековитите растенија стануваат опасни?

Ако досега не сте знаеле, и за растенијата важи правилото за внимателано користење и одредување на корисната доза.Некои од најпопуларните лековити растенија имаат и негативни ефекти, кои можат да бидат […]

Живот

Офицер во пензија: Тајната ја чував цели 60 години, сега сум стар и морам да кажам што видов

Во Вашингтон Д.Ц. сега 83 годишниот поранешен офицер сведочеше за таканаречениот граѓански слух за настанот што се случил во 1952 година. На сослушувањето присуствувале шест поранешни членови на американскиот Конгрес.Ричард […]

Живот

Мувлата дома е голем ризик за здравјето- дознајте како да се ослободите од неа

Eдна од највидливите последици на кондензацијата на водената пареа, како и нејзините негативни последици е мувла на ѕидовите, како и зголемена влажноста во самите ѕидови, која што може да донесе до […]

Живот

Била една од најуспешните бизнис жени, а мажот ја тепал 20 години и боледува од рак

Жените жртви на семејно насилство минуваат низ пекол.  Со години се надеваат на подобро утре, на промена. Приказната на оваа 65 годишна жена е потресна. Жени со вакви приказни има […]

Живот

Фото: Се разбудила од кома, само неколку минути пред докторите да и ги извадат органите

Девојката која по тешка сообраќајна несреќа завршила во кома, се разбудила неколку минути пред лекарите да прогласат дека нејзиниот мозок е мртов и да ја оперираат со цел да и […]