Издвојуваме

Издвојуваме Скопје

Бобан Стефковски и ДПМНЕ се елементарна непогода за Гази Баба

Бобан Стефковски и ДПМНЕ се елементарна непогода за Гази Баба, велат од ЛДП од каде објавија видеа за катастрофалната состојба на инфраструктурата во општината. – И повторно еден обичен дожд […]

Издвојуваме

За Дафина Стојаноска не било битно што Мицкоски се среќавал со Заев

Дафина Стојаноска не демантираше дека Мицкоски се среќавал со Заев и за неа тоа било ирелевантно и небитно со што идниректно го потврди овие „тајни“ средби за кои Инфомакс пишува […]

Вести Издвојуваме

Николоски бил на тајна средба во Мала Речица да нуди коалиција, се подготувало членството по општински за уставни измени по избори – Еве зошто Мицкоски се плаши од Груевски

Импресивно е од страна да се гледа и набљудува опсесијата со која се обземени Мицковски и Заев, со нивниот страв и ноќната мора Никола Груевски. Импресивно е да се набљудува […]

Вести Издвојуваме

Филип Петровски: Охридскиот рамковен договор треба да се вика охридска рамковна капитулација – Да не се лажеме, има две држави на една територија!

Охридскиот рамковен договор требаше да се вика Охридска рамковна капитулација, вели во денешната епизода на Тешки муабети ко-водителот Филип Петровски коментирајќи го поставувањето на плоча со мапа на „голема Албанија” […]

Издвојуваме

Полека се заокружува “милијардата на Мицкоски”: 88,8 милиони денари од “вмровските” градоначалници завршиле во една косовска компанија!

На телевизија едно, зад затворени врати сосема друго. Додека Мицкоски и компанија глумат големи патриоти, градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ купуваат струја од косовска компанија. Некои би рекле пазарна економија, […]

Вести Издвојуваме

ДПМНЕ го тужи Филип Петровски затоа што го спречил Мицковски да формира Влада – ова се деталите!

ВМРО-ДПМНЕ го тужи ководителот на Тешки Муабети, Филип Петровски затоа што како што стои во пријавата против него со неговите изјави во 2020 година успеал да го спречи Христијан Мицкоси […]

Вести Издвојуваме

АЛКАЛОИД со 191 ново вработување во земјава, продажби од 202,7 милиони евра, извоз од над 141 милион евра и со инвестиции од 20,2 милиони евра во периодот јануари – септември 2023 г.

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – септември 2023 година продажбите достигнуваат 9.212.341.451 денари, што е за 13 % повеќе во споредба со истиот период […]

Вести Издвојуваме

НАУНОВСКИ: Уште не дојдени на власт мицињата прават институционален прогон на секој што мисли различно од нив!

ФЕЈСБУК СТАТУС НА ТОНИ НАУНОВСКИ: Шокантно. Скандалозно. Ова ниту во северна Кореја го нема, а уште не се ни дојдени на власт мицињата. Чист, јасен знак какво ќе биде владеењето […]