Издвојуваме

Издвојуваме

Зоран Иванов: Партијата на Мицковски е северџанска, не смеат да зборат за референдум за ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

Зоран Иванов: Партијата на Мицковски е северџанска, не смеат да зборат за референдум за ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР Како и зошто замолча Мицковски на тема ПРЕСПАНСКИ ДОГОВОР? Дали тој во меѓувреме направи […]

Издвојуваме

Претставници на Американскиот совет на млади политички лидери во посета на „Алкалоид“

Делегација на Американскиот совет на млади политички лидери (American Council of Young Political Leaders – ACYPL), во придружба на претставници од Амбасадата на САД во Скопје, оствари работна посета на […]

Издвојуваме

Штедачите од Еуростандард прашуваат: Дали тие 10 милиони евра од Венецуела се поделени за да се прикрие криминалот и да се спасат Коста и Трифун од кривичен прогон?

Веројатно Коста Костовски е свесен за многуте злоупотреби на службената положба и овластување кои допринеле за пропаѓањето на Еуростандард банка, перењето пари и низа други проневери за кои постои сериозно […]

Издвојуваме

Со денови молк за изборите, Мицкоски зашеметен од изборниот пораз

Со денови молк од Христијан Мицкоски за резултатот од вонредните локални избори, на кои ВМРО-ДПМНЕ доживеа дебакл. Зашеметен од шамарот што го доби од граѓаните, драстичниот пад на гласовите за […]

Издвојуваме

Јоци: САД ја спасија Македонија од крвопролевање, Мицко со Александар Николовски не доаѓа на власт!

Кој ја спаси Македонија од крвопролевање на 27 април во 2017?Американците.Тоа може да го прочитате во книгата ,,Служби” од српскиот разузнавач на БИА, Горан Живаљевиќ, дел од дипломатскиот персонал во Скопје […]

Издвојуваме

НЕЗГОДНИ ПРАШАЊА: Мицкоски не одговори зошто немаше „протестно лето“, а за на есен ќе го мерел потенцијалот…

МицкоВски, во вчерашното гостување на Сител не кажа зошто летото немало протести како што најави самитот, а во врска со активностите на партијата во наредниот период не најави сите специфични […]

Издвојуваме

АЕК крава за молзење за роднини на функционери, сегашни и претходни

Слободна Европа објави опширен текст за оваа институција за која одамна се зборува дека служи за вдомување на заслужните партиски кадри, често за сопругите на високите функционери, како и за […]

Издвојуваме

Ременски остро кон Русковска: Ќе ти треба добар адвокат! Допрва ќе го плаќаш цехот за својата умислена недопирливост, ароганција и “величина”!

РУСКОВСКА – КАКО Е КОГА ГИ РУШИШ ПРАВИЛАТА, КОИ СЕГА ТЕБЕ ТИ ТРЕБААТ Би редела јас до и назад, но не вреди…, што заради глупоста и глувоста со која делумно […]