Издвојуваме

Издвојуваме

БИТКОИНОТ ЌЕ ДОСТИГНЕ 220.000 ДОЛАРИ ОВАА ГОДИНА?

Макс Кајзер предвидува дека Биткоин ќе достигне 220.000 долари оваа година. Макс Кејзер, истакнат промотор на Биткоинот кој има и своја емисија на „Русија денес“, објави дека Биткоин ќе достигне […]

Вести Издвојуваме

Мицкоски е единствениот во ВМРО-ДПМНЕ чии афери се амнестираат од надлежните обвинителства и судови

Еуфоријата на Христијан Мицкоски за одложувањето на Вонредниот конгрес покажува колку е тој очаен и колку го интересира само сопствената функција велат во соопштение од Иницијативата за свикување конгрес во […]

Издвојуваме

ВоЦентар: Олошот од Твитер и Фејсбук, дебело платен од ОК плаче по парите кои сега нема да ги добијат

ВоЦентар: Олошот од Твитер и Фејсбук, дебело платен од ОК плаче по парите кои сега нема да ги добијат Вечерашната емиција „Во Центар“ слушнавме сериозни анализи и тези. Погледајте ја […]

Издвојуваме Колумни

Тодоров за ДојчеВеле: Да му дадеме уште една шанса на Мицкоски

Две илјади триесет и второ лето господово. Само што завршија парламентарните избори. СДСМ повторно тесно победи. Но, не може да се каже дека победиле затоа што во коалицијата имаа една […]

Издвојуваме

Мицковски имал таен профил на Твитер? Денеска лавина од реакции

Социјалната мрежа Твитер денеска е преплавена со информации дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски има скриен профил од кој наводно се заканувал на висок политичар. Неофицијално, скриениот профил е откриен […]

Издвојуваме

Биткоинот постигна цена од фантастични 60.000$, се предвидува цена од 100.000 наскоро

Биткоинот постигна цена од фантастични 60.000$, се предвидува цена од 100.000 наскоро Биткоинот, најпознатата криптовалута во светот само што постигна нов рекорд. Вредноста се искачи на 60.000 долари. Биткоинот забележа […]

Издвојуваме

СМОКВАРСКА МУ ОДГОВОРИ НА ПЕТРУШЕВСКИ: Речникот на Бране придонесува за поделби во партијата и ширење омраза

Поранешната потпретседателка на Унијата на Жени во Карпош и потсекретар на УЖ, Ели Смокварска му одговори на пратеникот Бране Петрушевски кој денес во улога на заштитник на Мицкоски го нападна […]