Издвојуваме

Издвојуваме

Опо­зи­ци­ја­та не мо­же да си доз­во­ли лу­ксуз неј­зи­ни­те кан­ди­да­ти да не учес­тву­ва­ат на ло­кал­ни­те из­бо­ри

Во анализата на неделникот„Република“ се пишува дека распадот на СДСМ е само прашање на време со оглед на фактот дека партијата и така тешко опстојува, а до распад останува само […]

Издвојуваме

Груевски ја дочека Новата 2013-та помеѓу народот (фото)

  Никола Груевски синоќа реши да ја дочека Новата 2013-та година, помеѓу народото на плоштадот во Скопје, заедно со својата сопруга и двете ќеркички Анастасија и Софија.    Никола Груевски […]

Издвојуваме

Претседателот Иванов повика на единство и сплотеност во Новата година

Потребни ни се единство и сплотеност, за успешна и просперитетна Република Македонија, порачува претседателот Ѓорге Иванов во своето Новогодишно обраќање до нацијата.„Годината што заминува, беше исполнета со многу исчекувања и […]

Издвојуваме

Груевски преку новогодишна честитика ја повикува опозицијата да се врати во Парламентот(видео)

Европската должничка криза и справувањето на Македонија со неа, роуд шоута за привлекување на странски инвестиции, инцидентот во Собранието, како и петкратното убиство кај Смилковското езеро, се дел од новогодишното […]

Издвојуваме

Експертите: Шефот на ЦИА сепак ја потврди долгогодишната јавна тајна

Обвинувањата кои ги изнесе српскиот бизнисмен Љубоми Периќ-Магаш за лидерот на опозицијата Бранко Црвенковски, ги потврди и поранешниот шеф на американската разузнавачка агенција ЦИА, задолжен за балканот, Стивен Мајер.  За […]

Издвојуваме

Пулс24.мк и понатака број 1 во Македонија

По најновите измени кои се појавија вчера на глобалниот мерач на рејтинзи на сајтови alexa.com ПУЛС24.МК останува број 1 македонски сајт на оваа ранг листа. Вашиот омилен портал напредува глобално […]

Издвојуваме

Црвенковски повикува на насилство во последните три години

  Сител во Дневникот во 19 часот направи една ретроспектива на случувањата во последните три години и посочува дека сценариото беше комплетно идентично како и она што деновиве се случува. Во […]

Издвојуваме

ВИДЕО: Шеќеринска и Иванова го „китеа“ Собранието

Пратениците на СДСМ излегоа во јавноста со тврдењето дека биле непотребно малтретирани и отстранети од страна на Собраниското обезбедување за време на пленарната седница на која се случија низа инциденти. […]

Издвојуваме

Есад Рахиќ изјави дека половина од луѓето што биле на протестот на опозицијата се наркомани(видео)

Пензионерот кој беше физички нападнат од симпатизер на СДСМ не е партиски активист, туку загрижен граѓанин. На протест отишол за да постави прашање на пратеникот Тито Петковски кој го игнорирал […]