Издвојуваме

Издвојуваме

Азески му врати на Мицкоски во врска со неговите провокации, но сосема со поинаков тон

Откако на Фејсбук беше прозван претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески од страна на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека нападите кон опозицијата ги темели само на лагите на Битиќи […]

Издвојуваме

Со воајерство не се задржува фотелја! Медиуми на Мицкоски безобразно задираат во приватноста на Коневски

Попладнево е забележан камерман како ги снима дворот и станот во кој живее поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски и со тоа се наметна прашањето за директно задирање во […]

Издвојуваме

Забавата на Миленко и Пандов во Стајковци: Без никакво почитување на здравствените протоколи

Забавата на Миленко и Пандов во Стајковци: Без никакво почитување на здравствените протоколи На Фејсбук се појави видео од „забавата“ каде што може јасно да се види дека не се […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Миленко, Пандов, Панчевски и Наталија Ивчева приведени од кафана во Стајковци. Ги нарушиле КОВИД протоколите

Синоќа во 22 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6″ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П. (52), работи и во него има гости, соопшти МВР. Миленко, […]

Издвојуваме

БГНЕС: Мицковски е оженет за Бугарка

Најголемиот противник на сè што е бугарско во Република Северна Македонија, Христијан Мицковски, е оженет со Бугарка, пишува бугарската новинска агенција БГНЕС (линк до изворот). Стевица Јанева, која е сестра на сопругата […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Доколку делегатите се невалидни и Конгресот е со истечен мандат, тогаш и Мицкоски е нелегитимен претседател

Христијан Мицкоски не гледа дека партијата губи на пет изборни циклуци по ред и постојано тоне со рејтингот откако тој е на челната позиција. Само за четири години, ВМРО-ДПМНЕ со […]

Издвојуваме

„Алкалоид“ со 210 нови вработувања, со инвестиции во износ од над 1,5 милијарди денари и со раст на консолидираните продажби од 9% во периодот јануари-декември 2020 г.

„Алкалоид“ со 210 нови вработувања, со инвестиции во износ од над 1,5 милијарди денари и со раст на консолидираните продажби од 9% во периодот јануари-декември 2020 г. Приходи од продажби […]