Издвојуваме

Издвојуваме

Макрадули со нови закани кон пратениците и нивните семејства: “Ќе ви се одмаздиме“

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за град Скопје упатил закани до пратениците на мнозинството и нивните семејства.  Пратениците изјавија дека тој се заканил дека ќе се освети на нив и […]

Издвојуваме

Пратеникот Китановски нападнат од Емилијан Станковиќ

Илија Китановски , пратеник на ВМРО-ДПМНЕ e физички нападнат од пратеникот на СДСМ Емилијан Станковиќ. Инцидентот бил спречен од колегите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ. Ова не е прв напад кој СДСМ […]

Издвојуваме

Нападнат претседателот на Собранието

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски е нападнат од страна на поголема група пратеници од опозицијата.  На местото околу говорницата во парламентот се случиле турканици помеѓу пратениците и собраниското обезбедување, каде […]

Издвојуваме

Бранко и Љупчо подготвуваат државен удар?

Бранко Црвенковски и Љупчо Георгиевски се подготвени и на државен удар со цел да дојдат на власт и да завладеат со државата. Последните неофицијални информации говорат дека Црвенковски денеска мобилизирал […]

Издвојуваме

Пулс24 продолжува да освојува публика

Со помош на читателите кои редовно го посетуваат ПУЛС24.МК, порталот продолжува да се зацврснува на првото место во Македонија и истовремено да расне во регионални рамки. Веќе трета недела го […]

Издвојуваме

ТИ: Македонија на трето место во регионот со најмала корупција

Македонија е рангирана на 69. место според индексот на перцепција на корупцијата во денеска објавениот Извештај на Транспаренси интернешенл (ТИ) за 2012 година. Од државите во регионот, пред Македонија се […]

Издвојуваме

Најбогатиот македонски градоначалник “тежи” милијарда денари

Мазлум Хасан се најде на врвот од листата што ја направивме според податоците од анкетните листови објавена на интернет страната на Антикорупциска. Хасан поседува куќа со двор од 600 метри […]