Мислења

Издвојуваме

Биткоинот постигна цена од фантастични 60.000$, се предвидува цена од 100.000 наскоро

Биткоинот постигна цена од фантастични 60.000$, се предвидува цена од 100.000 наскоро Биткоинот, најпознатата криптовалута во светот само што постигна нов рекорд. Вредноста се искачи на 60.000 долари. Биткоинот забележа […]

Издвојуваме

СМОКВАРСКА МУ ОДГОВОРИ НА ПЕТРУШЕВСКИ: Речникот на Бране придонесува за поделби во партијата и ширење омраза

Поранешната потпретседателка на Унијата на Жени во Карпош и потсекретар на УЖ, Ели Смокварска му одговори на пратеникот Бране Петрушевски кој денес во улога на заштитник на Мицкоски го нападна […]

Издвојуваме

Азески му врати на Мицкоски во врска со неговите провокации, но сосема со поинаков тон

Откако на Фејсбук беше прозван претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески од страна на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека нападите кон опозицијата ги темели само на лагите на Битиќи […]

Издвојуваме

Со воајерство не се задржува фотелја! Медиуми на Мицкоски безобразно задираат во приватноста на Коневски

Попладнево е забележан камерман како ги снима дворот и станот во кој живее поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски и со тоа се наметна прашањето за директно задирање во […]

Издвојуваме

Забавата на Миленко и Пандов во Стајковци: Без никакво почитување на здравствените протоколи

Забавата на Миленко и Пандов во Стајковци: Без никакво почитување на здравствените протоколи На Фејсбук се појави видео од „забавата“ каде што може јасно да се види дека не се […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Миленко, Пандов, Панчевски и Наталија Ивчева приведени од кафана во Стајковци. Ги нарушиле КОВИД протоколите

Синоќа во 22 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6″ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П. (52), работи и во него има гости, соопшти МВР. Миленко, […]

Издвојуваме

БГНЕС: Мицковски е оженет за Бугарка

Најголемиот противник на сè што е бугарско во Република Северна Македонија, Христијан Мицковски, е оженет со Бугарка, пишува бугарската новинска агенција БГНЕС (линк до изворот). Стевица Јанева, која е сестра на сопругата […]