Мислења

Коментари

СКАНДАЛ: Нападнат пензионер од страна на приврзаниците на Бранко Црвенковски

  Еве уште еден доказ за демократијата која што ја предлага опозицијата. Дека нервозата е се поголема и поголема поради долгиот период поминат во опозиција, докажува и недоличното однесување на […]

Издвојуваме

Макрадули со нови закани кон пратениците и нивните семејства: “Ќе ви се одмаздиме“

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за град Скопје упатил закани до пратениците на мнозинството и нивните семејства.  Пратениците изјавија дека тој се заканил дека ќе се освети на нив и […]

Издвојуваме

Пратеникот Китановски нападнат од Емилијан Станковиќ

Илија Китановски , пратеник на ВМРО-ДПМНЕ e физички нападнат од пратеникот на СДСМ Емилијан Станковиќ. Инцидентот бил спречен од колегите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ. Ова не е прв напад кој СДСМ […]

Коментари

(Фото) Поголема група граѓани протестираат против Бранко

 Поголема група граѓани продолжуваат да се спротиставуваат на однесувањето и политиката на Бранко Црвенковски и неговата матична партија СДСМ.  Проследете фото!                   […]

Издвојуваме

Нападнат претседателот на Собранието

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски е нападнат од страна на поголема група пратеници од опозицијата.  На местото околу говорницата во парламентот се случиле турканици помеѓу пратениците и собраниското обезбедување, каде […]

Издвојуваме

Бранко и Љупчо подготвуваат државен удар?

Бранко Црвенковски и Љупчо Георгиевски се подготвени и на државен удар со цел да дојдат на власт и да завладеат со државата. Последните неофицијални информации говорат дека Црвенковски денеска мобилизирал […]

Интервјуа

Маја Поцевска:Сакам да се врати духот на нашите телевизиски канали

По две години пауза, Маја Поцевска  повторно на екраните со нов проект на Телевизија Алфа. Емисијата ПМ Магазин ќе се емитува секоја недела од 18 часот. Во секое издание ќе […]

Интервјуа

Ексклузивно интервју со моделот Дорис Турчинович

Познатиот српски модел Дорис Турчинович е родена во 1989-та година во Нови Сад. Покрај манекенство, таа учествувала на неколку избори за мис. Ја има освоено титулата за прва придружничка на […]

Издвојуваме

Пулс24 продолжува да освојува публика

Со помош на читателите кои редовно го посетуваат ПУЛС24.МК, порталот продолжува да се зацврснува на првото место во Македонија и истовремено да расне во регионални рамки. Веќе трета недела го […]

Интервјуа

Влатко Илиевски: Сакам да направам одлична забава со многу музика, гитари, песни

Во пресрет на промоцијата на својот нов албум “Нека биде по твое“ и најавата за претпразничен концерт, разговаравме со Влатко Илиевски за неговите подготовки пред овој концерт, за неговите идни […]