Мислења

Издвојуваме

Есад Рахиќ му појасни на пензионерот дека луѓето на блокадата на опозицијата се наркомани (Видео)

Пензионерот кој беше нападнат од поддржувач на Црвенковски изјави дека откако Есад Рахиќ го тргнал на страна му рекол да сфати дека половина од луѓето што биле на блокадата на […]

Издвојуваме

Петров убедуван од страна на Вељаноски

Непосредно пред да го вратам Буџетот во Владата за да ни достави дополнет предлог Буџет, самоиницијативно иницирав уште еден разговор, овој пат со генералниот секретар на СДСМ, г.Андреј Петров, сметајќи […]

Издвојуваме

Вељаноски: Бев принуден да го одржам редот во Собранието

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски вели дека жали за случувањата во Парламентот во понеделникот, но тврди дека бил принуден да го одржи редот во пленарната салa и да создаде елементарни […]

Издвојуваме

Заев: Ќе има пукање!

СДСМ нема намера да учествува на претстојните локални избори во Македонија, а ако изборите се одржат тогаш најголемата опозициска партија во земјава планира да “има пукање“. Ова во телефонски разговор […]

Издвојуваме

На Европа 2012-та и’ донесе невработеност и емиграција

Рецесија и невработеност ги турнаа во 2012 година милиони Европејци во сиромаштија, стотици илјадници ги натераа на емиграција слично како на големите браново иселување од минатите векови, а кризата не […]

Коментари

СКАНДАЛ: Нападнат пензионер од страна на приврзаниците на Бранко Црвенковски

  Еве уште еден доказ за демократијата која што ја предлага опозицијата. Дека нервозата е се поголема и поголема поради долгиот период поминат во опозиција, докажува и недоличното однесување на […]

Издвојуваме

Макрадули со нови закани кон пратениците и нивните семејства: “Ќе ви се одмаздиме“

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за град Скопје упатил закани до пратениците на мнозинството и нивните семејства.  Пратениците изјавија дека тој се заканил дека ќе се освети на нив и […]

Издвојуваме

Пратеникот Китановски нападнат од Емилијан Станковиќ

Илија Китановски , пратеник на ВМРО-ДПМНЕ e физички нападнат од пратеникот на СДСМ Емилијан Станковиќ. Инцидентот бил спречен од колегите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ. Ова не е прв напад кој СДСМ […]

Коментари

(Фото) Поголема група граѓани протестираат против Бранко

 Поголема група граѓани продолжуваат да се спротиставуваат на однесувањето и политиката на Бранко Црвенковски и неговата матична партија СДСМ.  Проследете фото!                   […]

Издвојуваме

Нападнат претседателот на Собранието

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски е нападнат од страна на поголема група пратеници од опозицијата.  На местото околу говорницата во парламентот се случиле турканици помеѓу пратениците и собраниското обезбедување, каде […]

Издвојуваме

Бранко и Љупчо подготвуваат државен удар?

Бранко Црвенковски и Љупчо Георгиевски се подготвени и на државен удар со цел да дојдат на власт и да завладеат со државата. Последните неофицијални информации говорат дека Црвенковски денеска мобилизирал […]

Интервјуа

Маја Поцевска:Сакам да се врати духот на нашите телевизиски канали

По две години пауза, Маја Поцевска  повторно на екраните со нов проект на Телевизија Алфа. Емисијата ПМ Магазин ќе се емитува секоја недела од 18 часот. Во секое издание ќе […]