Мислења

Издвојуваме

Анкета: Убедливо водство на кандидатите за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ

Според анкетата на Институтот Павел шатев, владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ и нејзините кандидати за градоначалници имаат убедлива предност од кандидатите за градоначалници на опозициската СДСМ. Во поголемите општини низ Македонија, кандидатите […]

Издвојуваме

Синот на Црвенковски под дејство на алкохол и енергенси ја предизвика тепачката во Штип

По одржувањето на митингот на коалицијата „Сојуз на иднината“ во Штип, двајца се потешко повредени во тепачка во дискотеката „Мистик“. Отчевидци тврдат дека тепачката се случила во три часот наутро, […]

Издвојуваме

Фото: Иван Исцелителот ја разреши мистеријата за тоа која е најдобра книга на сите времиња

Иван Исцелителот и е добро познат на јавноста поради тоа што тој претставува вистинско македонско и светско чудо. Неговата книга стана бестселер. Тој ни ја разреши мистеријата за тоа која […]

Издвојуваме

Двајца потешко повредени по митингот на СДСМ во Штип

Двајца се потешко повредени во тепачка во дискотека во Штип по одржувањето на митингот на СДСМ и коалицијата „Сојуз на иднината“. Очевидците, за инцидентот велат дека се случил околу три […]

Издвојуваме

Интервју со Владимир Тодоровиќ за неговите идни планови и проекти

Преку интервјуто кое го направивме со кандидатот за градоначалник на општина Центар од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Тодоровиќ, граѓаните може одблиску да ја ги видат сите идни планови и проекти […]

Издвојуваме

ВИДЕО: Петров призна дека најавите за бојкот биле манипулација

Секретарот на СДСМ, Андреј Петров и екс-членот на партијата Стевчо Јакимовски, двајцата кандидати за градоначалници на Карпош, се сретнаа на ТВ дуел на телевизијата 24 Вести. Петров со една од […]

Издвојуваме

Таткото на Заев осуден условно бидејќи крадел струја

„Панче Заев, таткото на градоначалникот  на Струмица  Зоран Заев крадел струја и  Основен суд Струмица на 13-ти декември  2012 година со пресуда  број 874/2012 година го осудил условно“, рече на […]

Издвојуваме

За што ќе гласа народот на 24ти март?

Изборите се ближат. Еуфоријата станува се поголема. Власта од една страна и опозицијата од друга, секојдневно преку прес конференции, митинзи, изјави и слично, се „борат“, да им докажат на граѓаните […]