Tweet

Tweet

Грешката на Заев во Бугарија ќе добие фактура

Грешката на #Заев во Бугарија ќе добие фактура на наредни избори. Фактурата за наплата ќе му ја врачи лично МАКЕДОНСКИОТ народ #СтараНародна Грешката на #Заев во Бугарија ќе добие фактура на наредни избори. Фактурата за […]

Tweet

Кога ВМРО градеше сè си течеше најнормално, СДСМ дојдоа и за месец дена запреа, укинаа…

Како бе ВМРО изгради милион работи, се си течеше најнормално, комуњарите дојдоа и за месец дена запреа,укинаа,продадоа се! Како бе ВМРО изгради милион работи, се си течеше најнормално, комуњарите дојдоа […]

Tweet

Анѓушев го ставија за да поскапи струјата, а Димитров и Шекеринска за да поевтини името

Анѓушев го ставија за да поскапи струјата, а Димитров и Шеќеринска за да поевтини името. Анѓушев го ставија за да поскапи струјата, а Димитров и Шеќеринска за да поевтини името.

Tweet

Твитер не стивнува: Заев и Верушевски конечно „се запознаа“ на вчерашниот протест

Скопје, 11 октомври 2016 година – наместо да се празнува во духот на еден од поважните датуми во историјата на Македонија и гордо граѓаните да се присетуваат на делата на […]

Tweet

Твитер стрип: „Ееее Стево, мрзни сега со овциве по улици“

Вчерашниот протест на СДСМ, освен за блокирање на улиците, служеше и за промоција на можно сценарио за државата доколку оваа партија дојде на власт.На едно место се најдоа главните актери […]

Tweet

Кралицата Елизабета Втора го напиша ПРВИОТ ТВИТ. Еве што им порача на луѓето!

Иако за објавите кое британското кралско семејство сака да ги споделува со светот е заслужен администратор, кралицата Елизабета одлучи работата да ја преземе во свои раце.Британската кралица Елизабета ll неодамно го прослави […]

Tweet

Утре во 12.00 се блокира раскрсницата кај Пикадили циркус. После вечерта маваме по тркалото со боја!

Брегзит крена прашина во светот, а последиците од референдумот на кој мнозинството од граѓаните на Британија се изјаснија дека сакаат да излезат од ЕУ веќе се чувствуваат по објавувањето на […]

Tweet

Заев не ги признава резултатите од #Brexit

Брегзит го потресе светот, а уште е неизвесна иднината на Британија. Судбините на луѓето, компаниите и општата состојба на државата допрва ќе се решаваат.Социјалните мрежи денес се во Брегзитно расположение […]