Tweet

Tweet

Анѓушев го ставија за да поскапи струјата, а Димитров и Шекеринска за да поевтини името

Анѓушев го ставија за да поскапи струјата, а Димитров и Шеќеринска за да поевтини името. Анѓушев го ставија за да поскапи струјата, а Димитров и Шеќеринска за да поевтини името.

Tweet

Твитер не стивнува: Заев и Верушевски конечно „се запознаа“ на вчерашниот протест

Скопје, 11 октомври 2016 година – наместо да се празнува во духот на еден од поважните датуми во историјата на Македонија и гордо граѓаните да се присетуваат на делата на […]

Tweet

Твитер стрип: „Ееее Стево, мрзни сега со овциве по улици“

Вчерашниот протест на СДСМ, освен за блокирање на улиците, служеше и за промоција на можно сценарио за државата доколку оваа партија дојде на власт.На едно место се најдоа главните актери […]

Tweet

Кралицата Елизабета Втора го напиша ПРВИОТ ТВИТ. Еве што им порача на луѓето!

Иако за објавите кое британското кралско семејство сака да ги споделува со светот е заслужен администратор, кралицата Елизабета одлучи работата да ја преземе во свои раце.Британската кралица Елизабета ll неодамно го прослави […]

Tweet

Утре во 12.00 се блокира раскрсницата кај Пикадили циркус. После вечерта маваме по тркалото со боја!

Брегзит крена прашина во светот, а последиците од референдумот на кој мнозинството од граѓаните на Британија се изјаснија дека сакаат да излезат од ЕУ веќе се чувствуваат по објавувањето на […]

Tweet

Заев не ги признава резултатите од #Brexit

Брегзит го потресе светот, а уште е неизвесна иднината на Британија. Судбините на луѓето, компаниите и општата состојба на државата допрва ќе се решаваат.Социјалните мрежи денес се во Брегзитно расположение […]

Tweet

ТВИТОВИ НА ДЕНОТ: Се преморија СЈО. Не е лесно да засмејуваш два милиони народ!

Повлекување линија, борба за „правда“, земање пари за да прошетка по улица и нафрлување на некоја афера со непоктрепени факти – сето ова е дел од секојдневниот живот на просечен […]

Tweet

ТВИТЕР СТРИП – Заев порача: „Прво да дојдам на власт, па после избори!“

За демократските вредности на СДСМ и нивниот водач Зоран Заев одамна се знае, посебно кога станува збор за неговата „борба“ за слободна Македонија и квинслишки потези.Македонските улици станаа главно место […]

Tweet

#НикогашСДСМ: Затоа што довчерашниот шофер стана сопственик на фабриката!

Зад СДСМ стојат бројни неуспеси, афери, лаги, ожалостени семејства, синдикалци, нерамноправност, опустошени фирми, кражби, згаснати соништа… Треба ли уште да се набројува?Зад СДСМ стои ниската цена која му е доделена […]