Tweet

Tweet

Носители на изборни листи на СДСбезМ за претстојните избори!

Датумот за одржување на изборите е преместен за 5 јуни 2016 година и конечно граѓаните ќе добијат (уште една) шанса за да ја решат агонијата од исчекувањето на исходот.Судејќи според […]

Tweet

ТВИТ НА ДЕНОТ – Бејли на Заев: „Соблакај се ку**иче мало“

Во борбата за политички поени нема милост – некои политички фигури се подготвени на сѐ за да дојдат до публицитет.Ова најдобро го знае лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран […]

Tweet

ТВИТ НА ДЕНОТ: Нов амандман за лустрираниот „Драматург“

Добро познатите рубрики „На денешен ден“, служат за да посведочат за случки и настани кои се важен дел од историјата.На денешен ден беше одбележана 144. годишнина од раѓањето на Гоце […]

Tweet

СОРОС СЕ ЈАВИ: Еве кој ги фати фрлените грантови на УСАИД!

Додека верниците се фрлаа по крстот и го славеа Богојавление, од друга страна имаше општа тепачка во фабриката на „невладини“ организации под закрилата на Сорос.Сорос се јави! Се јави во […]

Tweet

Кога ти е лош денот пушти интервју на #Заев

Додека гостувањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев, предизвика овации кај приврзаниците на опозицијата, поголемиот дел од граѓаните се чудеа на некои изјави.Многумина реагираа бурно: некои ликуваа за одличниот настап […]

Tweet

Аболицираниот му вика на осомничениот: Ти си криминалец!

Караванот на добриот хумор вчера ги посети просториите на Канал 5, откако Лидија Богатинова го угости лидерот на СДСМ Зоран Заев.Откако беа дадени изјави дека поголем дел од медиумите се […]

Tweet

ТВИТОВИ НА ДЕНОТ: Омладинец од МОФ едвај спасил жива глава во новите пребрзи диктаторски возови. Најавува независни протести!

Кога мудроста ги надминува сите граници, па и виртуелните, не може, а да не се издвојат најдобрите твитови кои се однесуваат на актуелните случувања во земјава.Како и секогаш, актуелни кај […]

Tweet

„Независни“ протести за новите диктаторски возови!

„Внимание, внимание“, на чекор сме до можноста да присуствуваме на уште една циркуска претстава!Македонија успешно ги модернизираше возовите и конечно по распадот на Југославија може да уживаме во удобноста и […]