Tweet

Tweet

#Евангелиепозајко: „Џaбе му бoмби и прикaзни пo пoртaли, нaрoдoт тукa oди пo нoви булевaри“

Зоран Заев ужива во масовната поддршка, барем што се однесува на твитерџиите. Во чест на тоа, Попчето реши да му укаже чест и во евангелието по Зајко да ги воспее […]

Tweet

Пази ЛЕЏА ја повика Шеќеринска да ги објави порно снимките…

Пази ЛЕЏА ја повика Шеќеринска да ги објави порно снимките…Пази ЛЕЏА  повторно удри по Шеќеринска… Неодамна тој со факти ги разоткри лагите на Шеќеринска, повеќе може да погледнете на ЛИНКОТ. […]

Tweet

Пази ЛЕЏА со факти ги разоткри лагите на Шеќеринска!

По синоќешното гостување на Радмила Шеќеринска во „Топ тема“ на телевизија Телма, Твитер беше место за размена на спротивставени ставови.Овој пат, во рингот се најдоа истакнатиот твитерџија Пази ЛЕЏА и […]

Tweet

Филип Петровски и денес се справуваше со квази-твитерџии!

Лудилото на Твитер не стивнува. И некако како секогаш да се провлекува истата реченица: „Твитувате од штаб“, наменета за сите оние кои се противат на идеологијата на СДСМ. Нивните штабски […]

Tweet

Повик за помош на луѓе од Сирија: „Ако ова не се случува во вашата земја, не значи дека не се случува!“

Активистите кои се борат против Исламската држава во нејзиното седиште во Рака, ги повикуваат луѓето ширум светот да се оттргнат од презаситеноста со вестите за војната.Група активисти, здружени под називот […]

Tweet

ТВИТЕР СТРИП: Кирија до Токија

Кириите се главен приход за некои луѓе. Токму затоа, твитерџиите решија да се пошегуваат на таа тема.Кириите на Радмила Шеќеринска се нешто што одамна се провлекува во јавноста. Со толку […]

Tweet

Најдобрите твитови на Пази ЛЕЏА: Секогаш остар на јазик!

Твитер заедницата секојдневно добива нови членови, но ние денес ќе се фокусираме на постарите кои со своите твитови секогаш знаат како да погодат во центар.„Денес био утре не-био, тоa ти […]

Tweet

ТВИТ-ФОТО НА ДЕНОТ: Погоди ја ценава за моеве цвикере…

Очилата на премиерот Никола Груевски, направија неред на социјалните мрежи, благодарение на перјаниците на опозицијата.Не дека очилата на нивните водачи и кланот Заеви се нешто поевтини (ЧИТАЈ ОВДЕ – 457.000 […]

Tweet

Твитови на денот: Кога ќе ги соберат шаторите и вие на Твитер…

Твитови на денот: Кога ќе ги соберат шаторите и вие на Твитер…Скандали, бука галама, влетување на прес-конференции…Стилот на СДСМ не се менува! Водењето политика на улиците им е само силна […]