Црна хроника

Црна хроника

Пожар во станбена зграда во Македонска Каменица

Гореше станбена зграда во Македонска Каменица и по неколку часа драматична состојба пожарот беше локализиран.Пожарот избувнал вчера попладне околу 14 часот во еден од становите на 4 кат од зградата, […]

Црна хроника

Комбе прегази жена на паркинг во Скопје

Осумдесет и осум годишната скопјанка А.С. се здобила со тешки повреди откако била удрена од комбе на паркинг простор.Од полицијата информираат дека несреќата се случила вчера околу 14 часот на […]

Црна хроника

Тешка кражба во Прилеп!

Вчера во 10.00 часот во Полициската станица во Прилеп Р.Т.  пријавил дека ноќта во неделата непознато лице извршило разбојништво во неговата куќа.Сторителот го скршил цилиндерот од бравата на влезната врата […]

Црна хроника

Го пронашол својот татко мртов на гробишта

На гробиштата во с. Грљани, В.А. го пронашол својот 80-годишен татко Труфун, мртов.На 5 декември 2015 година, утрината, В.А од Виница на гробиштата во село Грљани го пронашол безживотното тело на […]

Црна хроника

Едно лице го изгуби животот а четири се тешко повредени во сообраќајна несреќа во Кисела Вода

Едно лице го изгуби животот а четири се тешко повредени во сообраќајна несреќа во Кисела ВодаСиноќа во Кисела вода кај Рампа се случи страшна сообраќајна несреќа во која едно лице […]

Црна хроника

Триесет дена притвор за осомничениот за убиството во тетовско

Триесет дена притвор определил судија во претходна постапка од Основниот суд во Тетово на Џ.Х. (56) од Тетово како осомничен дека е сторител на вчерашното убиство на Хасмир Хасани (43) […]

Црна хроника

Не станува збор за убиство – Безживотно тело на еден маж ги вознемири граѓаните во Центар

Станува збор за лицето С.Р. роден 1954 година, кој починал напрсно, најверојатно од удар.Безживотно тело на постар маж кое утрово лежеше на паркингот позади „Мекдоналдс“ кај Министерството за труд и […]